https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śliwki - jedz na zdrowie, ale z głową! Tak wpływają śliwki na organizm i takie mają właściwości

Mikołaj Romanowski
Opracowanie:
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trwa sezon na śliwki. To bardzo smaczny i powszechnie dostępny owoc, po który warto sięgnąć, bowiem śliwki wpływają korzystnie na nasz organizm. Nie tylko zawierają witaminy i mikro- oraz makroelementy wzmacniające organizm, ale wykazują również działanie prozdrowotne. Zobacz, po jakie odmiany warto sięgnąć i czy wybrać śliwki świeże czy suszone. W galerii znajdziesz także kilka ważnych informacji o tym, dlaczego nie wolno popijać śliwek wodą i kiedy śliwki mogą zaszkodzić zdrowiu.

Odmian śliwki domowej jest bez liku, te owoce różnią się nie tylko kolorem, ale i kształtem, wielkością, smakiem czy zapachem. W zależności od gatunku, śliwki mają różne właściwości odżywcze, zawierają inne składniki, jednak łączy je jedno - są prawdziwymi bombami witaminowymi i każdy z gatunków działa korzystnie na organizm. W Polsce najpopularniejszymi gatunkami są renklody, mirabelki, węgierki czy śliwy brzoskwiniowe. Kupimy je w okresie od późnego lata do jesieni niemal na każdym targowisku. W tym czasie warto te owoce włączyć do swojej diety.

Dlaczego warto włączyć śliwki do diety? Wyjaśniamy!

W galerii informujemy, jakie działanie mają śliwki na organizm człowieka i wyjaśniamy, dlaczego warto je jeść:

Na świecie jest kilkaset gatunków śliwy

Śliwa to rodzaj krzewów i drzew z rodziny różowatych (Rosaceae Juss), występujących w strefie umiarkowanej i ciepłej półkuli północnej, przy czym odmiany uprawne i ozdobne rozpowszechnione są na całym świecie. W obecnie dominującym, szerokim ujęciu obejmuje ponad 200 gatunków.

Do rodzaju śliw należą gatunki określane zwyczajowymi nazwami jako: brzoskwinia, czeremcha, czereśnia, laurowiśnia, morela, wiśnia, śliwa.

Czy wiesz, że... Dieta obfitująca w śliwki wpływa przeciwmiażdżycowo.


To może Cię zainteresować: Nie wszystkie kwiaty, jakie hodujemy w domu, nadają się do sypialni. Niektóre rośliny wręcz nigdy nie powinny tam się znaleźć z różnych przyczyn. W tym artykule znajdziesz informacje o tym, jakie rośliny nie powinny stać w pomieszczeniu, w którym śpimy lub odpoczywamy oraz które rośliny sprzyjają regeneracji organizmu człowieka.
To może Cię zainteresować: Ryby to źródło wielu cennych dla zdrowia witamin i związków mineralnych. Niestety, spożywanie ryb może być bardzo niekorzystne dla zdrowia, bowiem w mięsie ryb kumulują się metale ciężkie i toksyny. Sprawdź, co szkodliwego dla ludzkiego organizmu znajduje się w mięsie ryb i jakich gatunków powinniśmy unikać, by nie narażać się na powikłania zdrowotne.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski