Ezo Oneir „Burze na Słońcu” określiła jako współczesną powieść szamańską - dla każdego. I rzeczywiście, sporo już czytelników sięgnęło po książkę (opartą na przeżyciach głównej bohaterki Ewy, której miały miejsce naprawdę). Każdy odnajduje w niej dla siebie coś ważnego, bo okazuje się, że we współczesnym zmechanizowanym i nastawionym na materialny zysk świecie tak wielu poszukuje wymiaru duchowości. Napisanie powieści ważne było też dla samej autorki. Dlaczego? Na to i wiele innych pytań Ezo zgodziła się udzielić odpowiedzi Tadeuszowi Oszubskiemu, który w imieniu Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość zaproponował bydgoszczance wieczór autorski w Domu Legend Bydgoszczy. Zapowiada się więc rozmowa pisarza z pisarzem - pierwsza taka w Domu przy ul. Bartosza Głowackiego 10, ale na pewno nie ostatnia.
- W Domu Legend Bydgoszczy będziemy prezentować bydgoszczanom prace twórców początkujących lub mniej znanych, w tym debiuty literackie. Uważamy, że należy promować twórców na początku kariery, szczególnie młodych, bo to oni za lat 10 lub 20, dojrzewając warsztatowo, staną się fundamentem kultury zarówno Bydgoszczy, jak i naszego kraju - wyjaśnia Tadeusz Oszubski, pisarz i dyrektor kreatywny Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość.
Podczas spotkania z Ezo Oneir osoby, które nie miały okazji jeszcze przeczytać powieści „Burze na Słońcu”, książkę będą mogły kupić na miejscu. Można też liczyć na pamiątkowy wpis do książki od autorki. W trakcie spotkania jak zwykle będą niespodzianki dla gości, przygotowane przez Fundację Nasza tradycja - nasza przyszłość. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny.
Ezo Oneir, czyli bydgoszczanka Agnieszka Mlicka zadebiutowała jako pisarka, ale jest już znaną artystką fotografką, która wypracowała własną markę sesji Poza Rzeczywistością. Pierwszy aparat dostała od swego Taty - był to radziecki Agat. Jest absolwentką Technikum Fotograficznego w Bydgoszczy (rok ukończenia 2000) z dyplomem o specjalizacji makrofotografia przyrodnicza. Ukończyła również studia na Uniwersytecie Łódzkim o specjalizacji grafika komputerowa. Jest prezesem fundacji artystycznej „Przestrzeń WariaNtów”, która promuje twórczość zwłaszcza w dziedzinach fotografii, malarstwa, teatru, muzyki i literatury.

Polecamy rozmowę z Ezo Oneir, której udzieliła nam niedawno Historia Ewy trafiła do czytelników,
a także pierwszą rozmowę z Ezo, gdy na Polakpotrafi.pl prowadziła zbiórkę na wydanie powieści, dziś cieszącą się zainteresowaniemBurze na Słońcu, czyli debiut literacki bydgoskiej artystki