Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Monika Czapiewska, absolwentka Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy zaprojektowała wzory szyldów dla Śródmieścia

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Monika Czapiewska zaprojektowała szyldy dla 3 punktów usługowych: zakładu szewskiego "Sznurówka" przy ul. Pomorskiej 23, sklepu z elektronarzędziami na rogu Pomorskiej i Hetmańskiej oraz dla punktu z serwisem maszyn do szycia przy Pomorskiej 14.
Monika Czapiewska zaprojektowała szyldy dla 3 punktów usługowych: zakładu szewskiego "Sznurówka" przy ul. Pomorskiej 23, sklepu z elektronarzędziami na rogu Pomorskiej i Hetmańskiej oraz dla punktu z serwisem maszyn do szycia przy Pomorskiej 14. Tomasz Czachorowski
W punktach usługowych na ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy pojawiły się nowe szyldy reklamowe. Zaprojektowała je Monika Czapiewska, absolwentka Wzornictwa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Według pomysłów jej autorstwa mają być ujednolicane wszystkie szyldy w Śródmieściu.

Zobacz wideo: Przy ul. Królowej Jadwigi będą nowe mieszkania

Miasto Bydgoszcz podejmuje działania w celu poprawy estetyki szyldów w Śródmieściu. W tym celu współpracuje z Katedrą Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Szczegóły przedstawiono na konferencji prasowej.

Wzory nowych szyldów zaprojektowała Monika Czapiewska w ramach pracy dyplomowej na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

- Moja praca jest odpowiedzią na wszechobecny chaos reklamowy, który wpływa na estetykę Bydgoszczy - wyjaśnia Monika Czapiewska.

Nowe szyldy mają być skromniejsze od tych, które były dotychczas stosowane. Takie rozwiązanie podoba się doktor Ewie Raczyńskiej-Mąkowskiej z Katedry Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

- Rzeczy skromne, ale dobrze zaprojektowane, działają lepiej niż nadmiernie kolorowa i krzykliwa reklama - uważa doktor Ewa Raczyńska-Mąkowska.

Nowe szyldy na ul. Pomorskiej w Bydgoszczy

Projekty Moniki Czapiewskiej zaakceptował Plastyk Miejski Marek Iwiński. - Cieszę się, że właśnie młodzi ludzie zauważają potrzebę takich zmian. Elementy reklamowe są bardzo istotne przy kształtowaniu przestrzeni publicznej Bydgoszczy - mówi Marek Iwiński.

Pierwsze szyldy według projektu Moniki Czapiewskiej umieszczono na ul. Pomorskiej. Można je obejrzeć, klikając w poniższą galerię.

Monika Czapiewska stworzyła też tzw. szyldownik. Jest to dokument, który określa zasady tworzenia szyldów reklamowych dla bydgoskiego Śródmieścia. Są w nim opisane teoretyczne reguły i pokazane praktyczne przykłady. Czy miasto będzie narzucać przedsiębiorcom wygląd szyldów? Plastyk Miejski poinformował, że będzie się to odbywało na zasadzie prośby i pokazania właścicielom lokali, w jaki sposób mogą zmienić swoje reklamy, aby zyskała na tym nie tylko estetyka miasta, ale też sami przedsiębiorcy. - Często zgłaszają się do mnie osoby, które mają dobrą wolę, ale nie wiedzą, jak to prawidłowo wykonać. Ten dokument pomoże im, wskaże rozwiązania - mówi Marek Iwiński i dodaje, że pozytywnym przykładem wcześniejszej współpracy miasta z właścicielami lokali były zmiany szyldów Gosia Travel na ul. Długiej i przychodni na ul. Cieszkowskiego, gdzie zdjęto stare reklamy.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:
Mecze Polonii na Torbydzie, imprezy w Medyku. Co mieszkańcy Bydgoszczy wspominają z dawnych lat?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo