Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Polska jest pierwszym w Unii Europejskiej i czwartym na świecie producentem wódki.
  Wiadomości

  Polska wódka jest lodołamaczem na rynkach zagranicznych

  Polska Wódka jest jedyną polską marką rozpoznawalną globalnie. Na tę pozycję pracowały pokolenia rolników, gorzelników i producentów. Dzięki ich pracy i bogatym tradycjom narodowy trunek został doceniony poprzez wpisanie na listę chronionych oznaczeń geograficznych.

 2. Kryptowaluty 2019. Jak rozliczyć podatek dochodowy od obrotu bitcoinem i innymi kryptowalutami?
  Wiadomości

  Kryptowaluty 2019. Jak rozliczyć podatek dochodowy od obrotu...

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. w polskim ustawodawstwie podatkowym zaczęły obowiązywać zaktualizowane przepisy dotyczące podatku dochodowego od obrotu kryptowalutami dla osób fizycznych. W artykule przeanalizujemy zasady rozliczania podatku od kryptowalut w 2019 r. oraz legalne możliwości jego obniżenia.

 3. Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia albo dziadek. Stąd duża część długów seniorów
  Wiadomości

  Wnuczek i wnuczka biorą pożyczkę albo kredyt, spłacać ma babcia...

  Aż 5-krotnie w ciągu ostatnich 6 lat wzrosło zadłużenie polskich emerytów. Obecnie wynosi ono 5,6 mld zł, a liczba seniorów mających niespłacone zobowiązania zwiększyła się o 100 tys. Emeryci zadłużają się głównie w bankach, niechętnie korzystają z firm pożyczkowych, nie szukają też wsparcia rodziny. Ale choć po kredyt sięgają częściej niż młodsze pokolenia, to zazwyczaj liczą, czy ich stać na pożyczkę i zdecydowanie płynniej ją spłacają. To najważniejsze wnioski z ostatniego badania „Dlaczego Polacy się zadłużają” przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów.

 4. Pracownicze Plany Kapitałowe. Są już pierwsze fudnusze dla uczestników PPK: zarejestrował je Nationale Nederlanden PTE
  Wiadomości

  Pracownicze Plany Kapitałowe. Są już pierwsze fudnusze dla...

  Pracownicze Plany Kapitałowe to najnowsze rozwiązanie, które ma pomóc Polakom w budowaniu bezpieczeństwa finansowego na emeryturze. Jego głównym założeniem jest współuczestniczenie w oszczędzaniu pracownika, pracodawcy oraz państwa. System obejmie blisko 11 milionów pracowników. Pierwsze pieniądze do PPK trafią w drugiej połowie br., ale już teraz powstają pierwsze programy, w których będzie można je inwestować.

 5. Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł
  Wiadomości

  Przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2018 r. wyniosło 5 274,95 zł

  Firmy zatrudniające dziesięciu lub więcej pracowników rozbiły w grudniu bank, wypłacając im średnio 5 274,95 zł miesięcznej pensji. Tak wysokich wynagrodzeń nie było nigdy w historii i choć wypłaty grudniowe zawsze są rekordowymi w skali roku, to i tak skala podwyżki średniej płacy jest imponująca. W skali roku, w stosunku do grudnia 2017 roku przeciętne wynagrodzenie wzrosło także mocno - o 6,1 proc, a liczone za całe lata - rok 2018 w stosunku do 2017 to wzrost aż o 7,1 proc.