Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego wygasło z mocy ustawy, zaś wydawane przez urzędy zaświadczenie ma potwierdzać ten fakt.
  Wiadomości

  Płacić za za użytkowanie wieczyste czy przekształcenie?

  - Jeżeli dokonamy opłaty z tytułu użytkowania wieczystego, a nasz grunt przekształcił się, to ta opłata, którą wniesiemy z tytułu użytkowania wieczystego będzie opłatą, którą miasto czy gmina zaliczy na poczet opłaty przekształceniowej- tłumaczy Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 2. Wiążemy się z bankiem i kredytem na kilkadziesiąt lat więc warto poświęcić tydzień, dwa tygodnie na sprawdzenie wszelkich możliwości i wybrać tą najlepszą
  Wiadomości

  Kredyt na dom. Warto sprawdzić kilka opcji

  Zbliża się wiosna, a to czas kiedy Polacy marzący o własnym domu rozpoczynają budowę. Budowy domów jednorodzinnych to około 40 proc. wszystkich inwestycji w Polsce. Co powinniśmy wiedzieć przygotowując się do zaciągania kredytu na budowę?

 3. Musimy nauczyć się gospodarować wodą w bardziej rozważny sposób. Codziennie każdy z nas zużywają około 200 l wody.
  Wiadomości

  Eksperci ostrzegają. Polsce grozi susza

  Kurczą się światowe zasoby wody zdatnej do picia, a zapotrzebowanie na nią rośnie. Zdaniem Światowego Forum Ekonomicznego najbardziej prawdopodobnym kryzysem, z którym możemy się borykać za kilkanaście lat, będzie niedobór czystej wody, który pociągnie za sobą problemy z produkcją żywności i energii. Wchodzimy w ten kluczowy moment, kiedy zajmujemy się określeniem zagrożenia suszą oraz narażeniem na skutki suszy w Polsce- ostrzega ekspert.

 4. Karta Dużej Rodziny: 24.03.2019. Nowe przywileje: tańsze paliwo, promocje na zakupach, zwrot opłat w banku, zniżki na ferie i nie tylko
  Wiadomości

  Karta Dużej Rodziny: kolejne korzyści, nawet tańsze paliwo

  Posiadacze i fani Karty Dużej Rodziny w 2018 roku wręcz zasypywani byli dobrymi wiadomościami. A jak będzie w 2019 roku? Zaczęło się ciekawie. Na początek od nowego roku przywileje KRD zaczęły przysługiwać rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli trójkę dzieci - nawet jeśli dzieci mają dzieci, a oni sami zostali dziadkami. Duża część zniżek i innych przywilejów dotyczy wypoczynku w czasie ferii zimowych. Ale choć ferie zimowe 2019 to już przeszłość, zniżki i przywileje wciąż są dostępne. Nowa fala na pewno da o sobie znać w wakacje, a do tych już też zostało niewiele czasu.

 5. Miliony Polaków stało się właścicielami nie tylko mieszkań, lokali mieszkalnych, ale i gruntu który jest z tymi mieszkaniami związany – mówił wiceminister
  Wiadomości

  Dlaczego płacimy za użytkowanie wieczyste, którego nie ma?

  Użytkownicy wieczyści gruntów wykorzystywanych na cele mieszkaniowe stali się właścicielami. Nie ma więc już opłaty za użytkowanie wieczyste, a termin na opłatę przekształceniową w pierwszym roku to 29 lutego 2020 r. - Tak dużych zmian w zakresie nieruchomości jeszcze w Polsce nie było- mówi Artur Soboń.