Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Sprawdź, czy zgodnie z prawem [4.04.2020 r.]
  Praca

  Tak pracodawcy obniżają pensje i tną etaty. Czy mają prawo?

  Pandemia koronawirusa uderzyła w pracowników - zarówno osoby z umowami cywilnoprawnymi, jak i w etatowców. W ciągu pierwszych tygodni epidemii COVID-19 przedstawiciele licznych branż otrzymali wypowiedzenia lub propozycje przejścia na część etatu. Przypominamy, kiedy pracodawca może zwolnić pracownika, zredukować jego godziny pracy lub obniżyć mu pensję.

 2. Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni
  Aktualności

  Przedsiębiorcy masowo zawieszają działalność gospodarczą

  W ostatnich dniach dosłownie eksplodowało zawieszanie działalności gospodarczych! W związku z epidemią koronawirusa i wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami tylko we wtorek 31 marca działalność gospodarczą zawiesiło w Polsce aż 9151 przedsiębiorców, a 1353 zamknęło ją. W środę było to odpowiednio 4662 i 661 przedsiębiorców. Okazuje się, że w ubiegłym miesiącu z działalności gospodarczej zrezygnowało dwa razy więcej przedsiębiorców niż w analogicznym okresie rok temu. Firmy od kilku dni informują urzędy pracy o planowanych zwolnieniach grupowych, wiele przedsiębiorstw wstrzymało działalność. Przedsiębiorcy bardzo krytycznie oceniają rządową Tarczę antykryzysową. Zobacz nasz raport dotyczący trudnej sytuacji firm i pracowników.

 3. mec. Maciej Priebe, partner kancelarii Chałas i Wspólnicy.
  Wiadomości

  Wszystko o składkach ZUS w kontekście Tarczy Antykryzysowej

  Czy składając odpowiedni wniosek do ZUS mogę uzyskać całkowite zwolnienie z opłacania składek? Muszę spełnić dodatkowe wymagania formalne aby uzyskać zwolnienie z opłacania składek? Na te i inne odpowiada ekspert.

 4. Dramat przed Biedronką. 77-latek zmarł w Tarnowskich Górach
  Wiadomości

  Mężczyzna zmarł pod Biedronką w czasie "godzin dla seniorów"

  77-latek zmarł pod Biedronką w Tarnowskich Górach. Do tragicznego zdarzenia doszło na parkingu sklepu przed wejściem do Biedronki. Pomocy próbowali udzielić mu świadkowie zdarzenia. Później na miejsce przyjechały służby ratunkowe, ale mężczyzny nie udało się już uratować. Do tragedii doszło, kiedy sklep był czynny wyłącznie dla seniorów.

 5. #Wspieramy Lokalny Biznes! Zapisz się do bazy firm i daj się poznać naszym Czytelnikom
  Koronawirus

  Zapisz się do bazy firm i daj się poznać naszym Czytelnikom!

  Sytuacja ekonomiczna jest trudna, dlatego w naszych serwisach wystartowaliśmy z akcją "Wspieramy Lokalny Biznes". W jej ramach chcemy też przybliżyć Państwa firmy naszym Czytelnikom, którzy mogą stać się potencjalnymi klientami. Zapisz się do naszej bazy lokalnych przedsiębiorstw i daj się pokazać!