Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Eksperci przekonują, że kapitał zamrożony w mieszkaniu można spieniężyć i żyć dostatniej na emeryturze.
  Wiadomości

  Jak zarabiać na mieszkaniu na emeryturze

  Z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że 80 proc. polskich seniorów posiada na własność nieruchomość. Dzięki uwolnieniu kapitału zamrożonego w tej nieruchomości osoby starsze mogłyby poprawić swoją sytuację finansową, zwłaszcza, że nie mają zbyt wielu oszczędności, a polskie emerytury są jednymi z najniższych w Europie. Sposobów jest kilka. Pierwszy z nich to podnajęcie pokoju lub części domu. Drugi: renta dożywotnia, czyli przekazanie prawa własności do nieruchomości w zamian za dożywotnie świadczenia pieniężne. Trzeci: sprzedaż mieszkania lub domu oraz przeprowadzenie się do mniejszego lokum.

 2. Bartosz Sawicki, TMS Brokers
  Wiadomości

  Wyczuwalna bliskość punktu przegięcia

  Protokół z posiedzenia Fed nie wnosi nic nowego. Wprawdzie decydenci słabość inflacji postrzegają jako zjawisko przejściowe, ale i tak przeważają ryzyka po stronie takiego rozwoju wypadków, który wymagać będzie załagodzenia polityki. Innymi słowy obniżka jest bardziej prawdopodobna niż podwyżka stóp procentowych. Należy przy tym pamiętać, że ostatnie posiedzenie Fed miało miejsce tuż przed zaognieniem konfliktu handlowego na linii USA – Chiny, gdy oficjalnie negocjacje szły w dobrym kierunku. W obecnej sytuacji nakazuje to jeszcze szybciej zapomnieć o możliwości powrotu do zacieśniania przez Fed.

 3. Nie ma górnego ograniczenia kosztów kredytu zaciąganego przez małego lub średniego przedsiębiorcę.
  Wiadomości

  Dofinansowanie na OZE. Gwarancja kredytu do 2,5 mln euro

  Zgodnie z wymogami unijnej polityki klimatycznej do 2020 roku Polska musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Jedną z metod osiągnięcia tego celu są inwestycje w fotowoltaikę. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się lub rozważa taką inwestycję. BGK wesprze taką inwestycję poprzez gwarancje spłaty kredytu. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln euro.

 4. Roman Ziruk, Ebury Polska
  Wiadomości

  Dane wskazują na siłę polskiej gospodarki.

  Polski złoty wczoraj zakończył dzień na niemal niezmienionym poziomie w relacji do euro i dolara amerykańskiego. Złoty, podobnie jak główne waluty, w środę umocnił się w relacji do słabszego funta brytyjskiego.

 5. Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek.
  Pieniądze

  Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję?

  Biedronka i Lidl mogą jednak obawiać się dużej konkurencji. Rosyjski dyskont „Mere” wejdzie na polski rynek. Sklep może sprzedawać produkty o wiele taniej od Biedronki lub Lidla przez wzgląd na to, że produkty będą ustawione wprost na paletach. Mere otwarcie deklaruje, że będzie sprzedawać o 30% taniej niż konkurencja.