Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Gdzie zarobisz w Polsce najwięcej? Ranking wynagrodzeń według województw i powiatów
  Strefa biznesu

  Gdzie zarobisz w Polsce najwięcej? Ranking wynagrodzeń

  Zgodnie z danymi GUS-u za 2017 rok, średnie wynagrodzenie w Polsce wyniosło 4527,89 zł. W których województwach zarobki przekroczyły średnią, a gdzie nie osiągnęły tego pułapu? Jakie powiaty zapewniły województwom najwyższe wyniki? Sprawdźcie, na którym miejscu znajduje się Wasz region.

 2. Polskę chętnie odwiedzają turyści z nawet najbardziej odległych zakątków świata jak Meksyk czy Australia.
  Wiadomości

  Zagraniczni turyści coraz chętniej przyjeżdżają do Polski

  Coraz więcej obcokrajowców chętnie odkrywa Polskę. Według najnowszej analizy Kayak.pl, opartej na wyszukiwaniach lotów z całego świata, niektórzy z naszych sąsiadów odwiedzali nas zdecydowanie chętniej niż latem ubiegłego roku. Turyści ze Słowacji i Ukrainy szukali połączeń do Polski ponad dwa razy częściej w porównaniu do tego samego okresu w 2017 roku, podczas gdy zainteresowanie Czechów i Litwinów wzrosło odpowiednio o 30 i 20 proc.

 3. Przekwalifikowanie Polski do grupy rynków rozwiniętych przez FTSE Russell może mieć w krótkim terminie negatywny wpływ na nasz parkiet.
  Wiadomości

  Polska w elitarnym gronie

  Agencja FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z grupy rynków rozwijających się do rozwiniętych. Polska to pierwszy kraj od blisko dekady, który awansował do rynków rozwiniętych.

 4. Obawy, że napływ pracowników z Ukrainy zahamuje wzrost wynagrodzeń w Polsce są częstsze wśród najstarszych pracowników.
  Wiadomości

  Przez Ukraińców nie będzie podwyżek wynagrodzenia?

  Czterech na dziesięciu polskich pracowników obawia się, że napływ Ukraińców przyczyni się do spowolnienia wzrostu płac. Co dziesiątego martwi potencjalna utrata stanowiska. Jednocześnie ponad połowa Polaków jest zdania, że zatrudnianie kadry ze Wschodu nie zahamuje wzrostu wynagrodzeń. Obawy dotyczące obniżania tempa wzrostu wynagrodzeń podziela tylko co piąty polski pracodawca, a 61 proc. uważa, że Ukraińcy nie mają na to wpływu.

 5. ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE - ŻABKI MOGĄ BYĆ OTWARTE, JEŚLI SĄ PLACÓWKAMI POCZTOWYMI. ©SłAwomir Kowalski / Polska Press
  Strefa biznesu

  Sąd: Sklepy mogą być otwarte w niedziele

  Państwowa Inspekcja Pracy nakłada kary za otwarte sklepy w niedziele z zakazem handlu. Kary nie omijają też sklepów sieci Żabka, których część jest placówką pocztową. Sąd jednak umarza sprawy przeciwko franczyzobiorcom, którzy postanowili prowadzić swoją działalność w niedziele bez handlu.