Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W 2020 roku będziemy pracować o 2 dni dłużej, niż w 2019 roku. Na dodatek, będziemy odpoczywać o jeden dzień krócej.
  Wiadomości

  W 2020 roku będziemy pracować o 2 dni dłużej

  W 2020 roku czeka nas 253 dni do przepracowania oraz 113 dni wolnych od pracy. Ponadto w 2020 roku przypada 13 świąt ustawowo wolnych od pracy. W 2020 roku będziemy pracować o 2 dni dłużej.

 2. W proponowanych zmianach uwzględniona została możliwość wysyłki przez instytucje publiczne e-korespondencji do osób, które będą ją otrzymywać w tradycyjnej,
  Wiadomości

  Zmiana prawa. E-doręczenia mają zastąpić listy polecone. Kto...

  Zmiany zawarte w znowelizowanym Kodeksie Postępowania Cywilnego w zakresie doręczeń pism sądowych niestety nie idą w dobrym kierunku. Uzasadniona potrzeba przeciwdziałania często patologicznym sytuacjom spowodowanym tzw. fikcją doręczeń nie powinna być zastępowana rozwiązaniami, które mogą doprowadzić do znacznego wydłużenia i tak już nadmiernie przewlekłych postępowań sądowych.

 3. Enrique Diaz-Alvarez, analityk Ebury Polska
  Wiadomości

  Optymizm związany z Brexitem wsparł funta

  Ostatnie dni przyniosły umocnienie polskiego złotego oraz pozostałych walut rynków wschodzących. Jakie czynniki w najbliższym czasie mogą mieć wpływ na zachowanie rynku walutowego?

 4. Robert Burdach, Zarządzający Funduszami Akcji Generali Investments TFI
  Wiadomości

  Decyzja TSUE nie rozwiązała problemu sektora bankowego

  W zeszłym tygodniu rynki żyły orzeczeniem TSUE. Decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dotycząca kredytów frankowych może przyczynić się do wzmocnienia negatywnego otoczenia rynkowego dla sektora bankowego w Polsce.

 5. 500 plus zostanie podniesione? Reforma programu jest wręcz konieczna [16.10.2019]
  Wiadomości

  500 plus zostanie podniesione? Chcą tego wyborcy PiS

  Podnosić wartość 500+ czy nie podnosić? To pytanie bardzo ważne dla polityków z Prawa i Sprawiedliwości. 500 Plis cieszy przecież wielu wyborców, ale coraz wyższe ceny produktów są też widoczne w sklepach, przez co wartość 500 złotych spada. Zdaniem wielu wyborców PiS reforma 500 plus jest w najbliższym czasie konieczna.