Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Firma

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Odpowiednie regulacje dla REIT-ów pozwoliłyby polskim podmiotom na zakup nieruchomości komercyjnych dostępnych dziś wyłącznie dla dużych zagranicznych
  Wiadomości

  Na nieruchomościach komercyjnych w Polsce zarabiają wszyscy, ale...

  Według analizy CBRE w pierwszym półroczu 2019 w Polsce transakcje inwestycyjne w nieruchomości komercyjne osiągnęły blisko 2,77 mld euro, co czyni nas największym tego typu rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednak zaledwie 1 proc. pieniędzy z tej puli wpłynął od polskich inwestorów. Uregulowanie kwestii REIT-ów byłoby szansą na odwrócenie tego trendu, czego doświadczyli m.in. Czesi. Jeszcze kilkanaście lat temu udział rodzimego kapitału na rynku nieruchomości komercyjnych wynosił tam również ok. 1 proc., wprowadzenie REIT-ów spowodowało wzrost do 37 proc.

 2. Papierowe słomki mogą pozostawać w wodzie nawet przez 5,5 godziny bez namakania.
  Wiadomości

  Zmiany w McDonald's. Sieć rezygnuje z plastikowych słomek

  Wprowadzenie papierowych słomek, nowych opakowań McFlurry i papierowych patyczków do balonów to elementy długofalowej strategii zrównoważonego rozwoju McDonald’s - czytamy w komunikacie. Sieć chce w ten sposób ograniczyć gazy cieplarniane z restauracji, biur i w łańcuchu dostaw, recycling wszystkich odpadów z sal jadalnych oraz wprowadzenie opakowań wykonanych ze źródeł odnawialnych, certyfikowanych bądź z odzysku.

 3. Trzeba wiedzieć, jak prawidłowo czytać ogłoszenia o pracę, aby potem komuś niepotrzebnie nie zabierać czasu
  Praca

  Jak rozpoznać fałszywe ogłoszenie o pracę?

  Kto szuka pracy przez ogłoszenie, musi zwracać uwagę na jego treść. Nie brakuje ogłoszeń, które są pułapkami. Przez takie anonse poszukujący wcale nie znajdzie zatrudnienia, ale znajdzie problemy.

 4. Rząd przyznał, że w Polsce nie będzie się rodziło znacznie więcej dzieci
  Wiadomości

  500 plus. Takiego wyznania rządu jeszcze nie było!

  Do tej pory z ust rządzących padały zapewnienia, że dzięki tym świadczeniom poprawi się sytuacja demograficzna Polski.

 5. Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy wzięli pod lupę branżę gastronomiczną. Właściciele 63
  Z regionu

  Fałszowanie żywności. Na liście lokale z Bydgoszczy

  Inspektorzy z Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Bydgoszczy wzięli pod lupę branżę gastronomiczną.