Fotoksiążka o Fordonie i negatywy z przeszłości [WIDEO]

Fotoksiążka o Fordonie i negatywy z przeszłości [WIDEO]

Justyna Tota/łjd

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Fotoksiążka o Fordonie i negatywy z przeszłości [WIDEO]
„4DON” to 32 zdjęcia Łukasza Ułanowskiego, który jutro w Fordonie przedstawi, a nawet rozlosuje swą fotoksiążkę. Zaś w MCK Małgorzata Jagieniak pokaże „Historię ukrytą w szufladzie” sprzed ponad pół wieku.
Fotoksiążka o Fordonie i negatywy z przeszłości [WIDEO]
Łukasz Ułanowski dzieciństwo spędził w Nowym Fordonie, z którym kojarzą mu się głównie bloki i... nieokiełznana natura. - To natura żyje tu chyba najintensywniej. Dlatego doszedłem do wniosku, że warto by było pokazać Fordon, w którym mieszka przecież tak wielu ludzi, a tak mało ich widać w życiu społeczno-kulturalnym - mówi Łukasz Ułanowski, przez 1,5 roku wędrujący z aparatem fotograficznym po Fordonie.

Do fotoksiążki wybrał 32 zdjęcia (tylko jedno z ludzką postacią), którymi - jak przyznaje - chciałby sprowokować mieszkańców tej dzielnicy do większej aktywności w przestrzeni publicznej. W piątek o godz. 18.30 w Klubie Heros (ul. Thommee 1) zaprezentuje „4DON”.

10 fotoksiążek rozlosuje między przybyłych na spotkanie. Pojedyncze fotoksiążki będzie można oglądać w Klubie Heros, Muzeum Fotografii WSG czy Farbiarni.Z kolei o 18.00 w foyer MCK (ul. Marcinkowskiego 12) fotografka Małgorzata Jagieniak zaprezentuje zdjęcia wywołane z negatywów, jakie znalazła w rodzinnym archiwum. To fotografie Norberta Miszkowicza - mechanik Dywizjonu 315, który po wojnie zamieszkał w naszym mieście. Na wystawie w konwencji albumu zobaczymy zdjęcia z lat wojny, jak i powojenną Bydgoszcz i okolice.
Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo