Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

XVII-wieczna maska angielska i polska premiera na IV Bydgoskiej Scenie Barokowej

Justyna Tota
Justyna Tota
Zespół Echo du Danube wystąpi na Bydgoskiej Scenie Barokowej 2022 w najbliższą sobotę (29 października), prezentując spektakl muzyczno-taneczny „Cuda świata: XVII-wieczna angielska Maska”
Zespół Echo du Danube wystąpi na Bydgoskiej Scenie Barokowej 2022 w najbliższą sobotę (29 października), prezentując spektakl muzyczno-taneczny „Cuda świata: XVII-wieczna angielska Maska” materiały prasowe BSC 2022
Przed nami jeszcze dwa wyjątkowe koncerty IV Bydgoskiej Sceny Barokowej w sali Collegium Copernicanum UKW. Pierwszy z nich już w najbliższą sobotę (29 października) - usłyszymy muzykę angielską XVI-XVII w., gdy na dworach władców grano maski. Będzie więc śpiew, taniec, pantomima. Festiwal zwieńczą 5 listopada koncerty zadedykowane polskiemu królowi, które po raz pierwszy w kraju wykona 12-osobowa {oh!} Orkiestra Historyczna. Bilety na bydgoskascenabarokowa.pl.

Bydgoska Scena Barokowa październik 2022 roku zwieńczy „Cudami świata: XVII-wieczną angielską Maską”.

- Program koncertu prezentuje muzykę angielską XVI-XVII wieku - czasów, gdy na dworze angielskich królów popularne były inscenizacje, zwane maskami: imponujące, trwające niejednokrotnie cały wieczór spektakle muzyczno-taneczne. Zespół Echo du Danube z pieśni, tańców i poezji angielskiej stworzył swoją własną „Maskę” - wyjaśniają organizatorzy festiwalu, czyli Stowarzyszenie Akademia Muzyki Dawnej w Bydgoszczy.

Jak nam zdradzono, zestaw dawnych instrumentów dobranych przez zespół Echo du Danube jest wyjątkowo barwny, wśród nich m.in. psałterium czy harfa potrójna, które w Bydgoszczy praktycznie jeszcze nie brzmiały. Zespół wykonawców maski tworzą nie tylko instrumentaliści, ale również sopranistka Hannah Morrison i aktor Rob Wyn Jones, który będzie tańczyć, recytować, zaprezentuje także pantomimę. Kierownictwo artystyczne sprawuje Christian Zincke, który gra na violi da gamba.

Finał tegorocznej Bydgoskiej Sceny Barokowej zaplanowany jest na 5 listopada (sobota) i można powiedzieć, że będzie to również iście królewska uczta muzyczna, bowiem będziemy świadkami pierwszego w kraju wykonania koncertów skrzypcowych Giorgio Gentilego, dedykowanych polskiemu królowi Augustowi III.

- Koncert zostanie specjalnie przygotowany na IV edycję bydgoskiego festiwalu i wykonany przez Orkiestrę Historyczną (12 osób) pod kierownictwem Martyny Pastuszki. Będzie to premierowe wykonanie tego programu i odkrycie go przed polską publicznością - zdradziło nam Stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej.

Przypominamy, że w tym roku wieczory z Bydgoską Sceną Barkową odbywają się w nowym dla festiwalu miejscu - w sali koncertowej Collegium Copernicanum UKW (ul. Kopernika 1) w Bydgoszczy. Początek każdego z koncertów zawsze o godz. 18. Bilety online można nabyć poprzez oficjalną stronę festiwalu: www.bydgoskascenabarokowa.pl

BSC, podobnie jak we wcześniejszych latach, patronuje m.in. „Express Bydgoski”.

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Bydgoszczy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera