Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wizje projektantów do użytku codziennego. Dyplomy Wzornictwa PBŚ 2023 na wystawie [zdjęcia]

Justyna Tota
Justyna Tota
Wystawa Dyplomy Wzornictwa PBŚ 2023 otwarta! Do 19 marca 2023 r.  warto zwiedzić ekspozycję w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB (ul. Mennica 8) i dać się zaskoczyć, jakie projekty mogą mieć zastosowanie w naszym życiu i mieście
Wystawa Dyplomy Wzornictwa PBŚ 2023 otwarta! Do 19 marca 2023 r. warto zwiedzić ekspozycję w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB (ul. Mennica 8) i dać się zaskoczyć, jakie projekty mogą mieć zastosowanie w naszym życiu i mieście Tomasz Czachorowski
Prace 23 młodych projektantów - już inżynierów - Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej można oglądać na wystawie Dyplomy 2023, prezentowanej w Czerwonym Spichrzu na Wyspie Młyńskiej. Do 19 marca warto zwiedzić ekspozycję i dać się zaskoczyć, jak kreatywnie użyteczne projekty mogą mieć zastosowanie w naszym codziennym życiu i miejskiej przestrzeni, ale też w przemyśle czy dobrostanie zwierząt. Tymczasem zobaczcie, jak było na wernisażu we wtorkowy wieczór, 21 lutego!

Po dwóch dniach otwartych obron prac inżynierskich studentów Wzornictwa Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej nadszedł czas, by projekty świeżo upieczonych inżynierów oficjalnie zaprezentować mieszkańcom oraz potencjalnym kontrahentom na wystawie Dyplomy 2023.

Wystawa (podobnie jak wspomniane obrony prac) ma miejsce w gościnnych progach Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy - w tzw. Czerwonym Spichrzu (ul. Mennica 8) na Wyspie Młyńskiej. Podczas wtorkowego (21 lutego) wernisażu z udziałem gości, wśród których byli m.in.: władze Politechniki Bydgoskiej, a także liczne grono przyjaciół, partnerów i sponsorów, wręczone zostały nagrody najlepszym dyplomantom.

Na wystawie Dyplomy Wzornictwa PBŚ 2023 - czynnej do 19 marca br. - możemy zobaczyć prace 23 młodych projektantów, którzy zdobytą podczas studiów wiedzę umiejętnie łączą ze swoimi świeżymi pomysłami, dotyczącymi różnych dziedzin naszego życia, potrzeb i gałęzi przemysłu. Zresztą, jak się dowiedzieliśmy, zainteresowania młodych projektantów wybranymi dziedzinami wiążą się m.in. z osobistymi doświadczeniami lub obserwacjami.

Prace młodych projektantów Wzornictwa PBŚ dedykowane Bydgoszczy i nie tylko!

Wśród prezentowanych prac są m.in. innowacyjny system przeciwpożarowy dla samochodów elektrycznych, jaki jedna z tegorocznych dyplomantek opracowała we współpracy ze Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Warszawie; kolekcja mody inspirowanej dziedzictwem kultury Japonii; opakowania na regionalne produkty z graficznymi motywami prosto z Pałuk, modułowe zabudowy dla schroniskowych kotów, ale też domowych zwierząt czy kolekcja mebli łazienkowych pomyślanych tak, by funkcjonalnie i estetycznie zagospodarować małą łazienkę.

Warto dodać, że wśród projektów dedykowanych przestrzeni miejskiej duże szanse na realizację w Bydgoszczy ma miejsce integracji międzypokoleniowej, które sprzyja interakcji między dziećmi a rodzicami i seniorami (specjalny „tor przeszkód” trzeba przejść razem) czy stylizowane, prefabrykowane płytki, którymi bez naruszania bryły architektonicznej można całkowicie odmienić wygląd budynku - na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Więcej o projektach młodych inżynierów pisaliśmy tutaj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ewa Wachowicz szaleje z piłą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera