https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pierwsza wystawa końcoworoczna Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ już otwarta. Mamy zdjęcia

Małgorzata Pieczyńska
- Chcieliśmy pokazać szerszej grupie odbiorców wszystko to, co nasi studenci robią wartościowego i ciekawego. W ten sposób zwiedzający wystawę mogą zapoznać się ze specyfiką każdego z naszych trzech kierunków - mówi dr Ewa Raczyńska-Mąkowska, główna koordynatorka wystawy i zarazem kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych PBŚ.
- Chcieliśmy pokazać szerszej grupie odbiorców wszystko to, co nasi studenci robią wartościowego i ciekawego. W ten sposób zwiedzający wystawę mogą zapoznać się ze specyfiką każdego z naszych trzech kierunków - mówi dr Ewa Raczyńska-Mąkowska, główna koordynatorka wystawy i zarazem kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych PBŚ. Tomasz Czachorowski
W piątek (12 lipca) w Młynach Rothera w Bydgoszczy odbył się wernisaż "Wystawy końcoworocznej Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej". To pierwsza taka wystawa prac studentów, pokazująca szerokie spektrum możliwości, jakie stwarza kształcenie na tym wydziale.

Wydział Sztuk Projektowych PBŚ został utworzony 1 stycznia 2022 roku. Do niedawna był najmłodszym wydziałem w strukturach fordońskiej uczelni (teraz jest nim Wydział Medyczny - przyp. red.).

Aktualnie kształcenie studentów na WSP PBŚ odbywa się na trzech kierunkach: Architekturze Wnętrz, Komunikacji Wizualnej i Wzornictwie.

Wyróżniające się studenckie projekty na wystawie. Są tu meble, grafiki i nie tylko

- Interdyscyplinarność uczelni wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, którzy na Wydziale Sztuk Projektowych mogą realizować swoje pasje artystyczne i projektowe, rozwijać talenty w wielu obszarach twórczych pod okiem świetnych nauczycieli-praktyków - informuje dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, prorektor ds. rozwoju i zarazem rzecznik prasowy Politechniki Bydgoskiej.

Otwarta właśnie wystawa jest pewnego rodzaju podsumowaniem ponad 2-letniej historii WSP PBŚ.

- Chcieliśmy pokazać szerszej grupie odbiorców wszystko to, co nasi studenci robią wartościowego i ciekawego. W ten sposób zwiedzający wystawę mogą zapoznać się ze specyfiką każdego z naszych trzech kierunków - mówi dr Ewa Raczyńska-Mąkowska, główna koordynatorka wystawy i zarazem kierownik Katedry Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych PBŚ. - Stąd na wystawie znajduje mnóstwo prac, w tym np. malarstwo, grafiki, animacje, meble, zabawki czy obiekty w przestrzeni. To wyróżniające się studenckie projekty, które na tę wystawę wskazali ich nauczyciele akademiccy.

Wernisaż uświetnił pokaz mody. Zaprezentowano też stroje dla przyszłych medyków

To pierwsza taka prezentacja, ale jej organizatorzy liczą, że stanie się ona już coroczną tradycją wydziału.

Jedną z atrakcji, która uświetniła wernisaż, był pokaz mody. Pod kierunkiem mgr sztuki Sary Betkier i mgr sztuki Nataszy Cazac powstały serie ubiorów autorstwa studentów Wzornictwa. Zaprezentowano, m.in., dwie kolekcje: "Upcykling", czyli modę z ponownym wykorzystaniem używanej odzieży oraz "Wzornicy-Medycy".

Studenci Wzornictwa zaprezentowali dwie kolekcje: "Upcykling", czyli modę z ponownym wykorzystaniem używanej odzieży oraz "Wzornicy-Medycy".

Pokaz mody studentów przed Młynami Rothera przyciągnął tłumy...

- Ta ostatnia kolekcja to ubiory zaprojektowane z myślą o studentach nowego kierunku lekarskiego na PBŚ. To np. czepki, fartuchy do laboratorium. Mamy nadzieję, że studenci medycyny będą z nich korzystać - mówi dr Ewa Raczyńska-Mąkowska. - Wisienką na torcie podczas wernisażu była oprawa muzyczna w wykonaniu DJ Cazac, czyli Nataszy Cazac, która jest nie tylko projektantką mody, ale także didżejką.

Kuratorami "Wystawy końcoworocznej Wydziału Sztuk Projektowych PBŚ" są: dra Ewa Sobczyk i mgr Agnieszka Walther (Architektura Wnętrz), dr Piotr Grygorkiewicz i mgr Łukasz Wiese (Komunikacja Wizualna), mgr Ewa Grajnert-Hałupka i dr Szymon Owsiański (Wzornictwo). Koordynatorem całej wystawy jest dr Ewa Raczyńska-Mąkowska. O oprawę graficzną zadbał dr Łukasz Aleksandrowicz.

Wystawę w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera przy ul. Mennica 10 w Bydgoszczy będzie można oglądać do 28 lipca br. Ekspozycja mieści się w Młynie Zbożowym na III piętrze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski