Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Młodzi artyści pokazali "Dziecko i jego świat" w CH Focus - zobacz zdjęcia i wyniki

Ewa Czarnowska-Woźniak
Ewa Czarnowska-Woźniak
Konkurs „Dziecko i jego świat” jest adresowany do młodzieży pasjonującej się fotografią i zrzeszonej w ośrodkach prowadzących edukację fotograficzną, ale także pracującą niezależnie.
Konkurs „Dziecko i jego świat” jest adresowany do młodzieży pasjonującej się fotografią i zrzeszonej w ośrodkach prowadzących edukację fotograficzną, ale także pracującą niezależnie. Dariusz Bloch
Konkurs „Dziecko i jego świat” jest adresowany do młodzieży pasjonującej się fotografią i zrzeszonej w ośrodkach prowadzących edukację fotograficzną, ale także pracującą niezależnie. OKF „Dziecko i jego świat” jest w tej kategorii konkursem o najdłuższej tradycji. Wernisaż wystawy wieńczącej to wydarzenie, organizowane przez bydgoski Pałac Młodzieży, odbył się w sobotę, 2 marca, w CH Focus.

Konkurs organizowany przez Pałac Młodzieży podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: do lat 16 i do lat 24. Jurorami tegorocznej edycji byli: Jakub Elwertowski (doktor sztuki w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki; artysta malarz, grafik, projektant form użytkowych, ilustrator; adiunkt Wydziału Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej), Daniel Rutkowski (fotograf z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym. Prowadzi studio fotograficzne „Pod Łabędziem”, laureat wielu konkursów fotograficznych, zdjęcia jego autorstwa były publikowane na łamach prestiżowych magazynów), Sandra Wróblewska (fotografka, zaangażowana w pracę mediów społecznościowych Pałacu Młodzieży, laureatka wielu konkursów fotograficznych, trzykrotnie zwyciężyła w OKF „Dziecko i jego świat”). Komisarzem konkursu był Jarosław Pabijan. W konkursie wzięło udział ponad 100 autorów, którzy łącznie przesłali około 300 prac.

- Wystawa pokonkursowa będzie także wykorzystywana jako edukacyjny cel wycieczek i spotkań warsztatowych. Przeniesienie wernisażu i samej wystawy do przestrzeni publicznej miasta zapewnia nieprawdopodobną oglądalność wystawy, promocję samego konkursu, jak i Pałacu Młodzieży, głównego organizatora – komentuje dr Dominik Wierski, rzecznik prasowy PM.

- Gorąco wspieramy ten projekt, gdyż uważamy, że warto oddać młodzieży głos i tworzyć możliwości i przestrzeń, w której młodzi ludzie będą się czuli ważną częścią lokalnej społeczności. Tegorocznym finalistom serdecznie gratulujemy i zachęcamy już dziś do udziału w kolejnej edycji konkursu - mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.
Wystawę w CH Focus można oglądać do 14 marca.

Wyniki 36. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Dziecko i jego świat”
Kategoria I (do lat 15)

 • 1. miejsce: Zofia Krajczyńska (MDK Mrągowo) – „Wakacje 2”
 • 2. miejsce: Dalia Odzimek (I LO im Stanisława Staszica w Lublinie) – „Oblicza dziecięcego szczęścia 4”
 • 3. miejsce: Nicola Nosór (MDK Gorzów Wlkp.) – „Radość”
 • Wyróżnienie w Kategorii I: Zofia Paradowska (MDK Gorzów Wlkp.) – „Mur”
 • Nagroda Specjalna SGF FOTO w Kategorii I: Franciszek Maliszewski (Bialskie Centrum Kultury Biała Podlaska) – „Kolorowe ciasteczka”

Kategoria II (do lat 24)

 • 1. miejsce: Marta Lichaczewska (Bialskie Centrum Kultury Biała Podlaska) – „Podwórkowa ekipa”
 • 2. miejsce: Bartosz Górecki (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy)
 • 3. miejsce: Zofia Opalińska (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy)
 • Wyróżnienie w kategorii II: Marta Stężała (Bialskie Centrum Kultury Biała Podlaska) – „Macierzyństwo 2C”
 • Nagroda Specjalna SGF FOTO w Kategorii II: Martyna Dróżdż (Bialskie Centrum Kultury Biała Podlaska) – „Słodkie lato 3A”
 • Nagroda Specjalna SGF FOTO w Kategorii II: Martyna Dróżdż (Bialskie Centrum Kultury Biała Podlaska) - "Słodkie lato 3C"
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera