W Bydgoskim Centrum Informacji przy ul. Batorego, które ma w ofercie ponad 400 pamiątek z naszego miasta, pojawiała się nowa seria bydgoskich gadżetów. Wśród nich jest m.in.:
- gra typu memory „Odkryj Bydgoszcz” (30 par kartoników, przedstawiających bydgoskie zabytki, rzeźby, atrakcje - cena 49 zł);
- zestawy pocztówek z bydgoskimi symbolami (10 sztuk za 20 zł, 4 sztuki - 8 zł)
- bawełniane tekstylia jak: koszulka damska i męska z nadrukowaną ilustracją, przedstawiającą Pana Twardowskiego na kogucie i napisem Bydgoszcz bądź z bydgoskimi spichrzami (39 zł) czy niemowlęce body z nadrukiem zabytkowego tramwaju i napisem Bydgoszcz (49 zł).
Ilustracje do nowej serii miejskich gadżetów wykonał Sebastian Tucholski - absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku, który obecnie jest nauczycielem rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kubki Bydgoszczy, smycze, przypinki czy magnesy. Wzięcie mają też bydgoskie skarpetki, np. ze spichrzami. Z bydgoskimi symbolami można mieć też, np. zasłonę do kamerki laptopa, ramkę do tablicy rejestracyjnej pojazdu czy... tatuaż. Pamiątki, prócz stacjonarnej siedziby Bydgoskiego Centrum Informacji, dostępne są także w sklepie online na: sklep.visitbydgoszcz.pl.
Pod powyższym adresem internetowym pojawiła się także nowa zakładka „Aktywne Miasta”, w której oferowane są rowerowe gadżety. Jak informują służby prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy, pomysł na sprzedaż sportowych gadżetów podsunęli sami użytkownicy aplikacji Aktywne Miasta.
- Gadżety, które do tej pory można było zdobyć w konkursach i wyzwaniach, trafiły do oferty internetowego sklepu - informuje Miasto Bydgoszcz.
Bydgoskie muzea też prowadzą sprzedaż pamiątek z naszego miasta
W sklepie online, jak i w siedzibie BCI, można nabyć m.in. cieszące się dużym zainteresowaniem podczas Rowerowej Stolicy Polski 2022 koszulki funkcyjne marki SISU, bidony rowerowe, butelki wielorazowe, kominy, plecaki sportowe, sakwy, saszetki i torby rowerowe. Tymczasem lubiący aktywność bydgoszczanie, pytają już, co z biegaczami. Miasto zapewnia jednak oferta sklepu będzie rozwijana o nowe produkty, jest więc szansa, że pojawią się także gadżety z myślą o innych aktywnościach popularnych wśród bydgoszczan.
Skoro mowa o pamiątkach, to warto dodać, że mają je także Młyny Rothera. W punkcie informacji Zaczyn (czynnym codziennie 12.00-20.00) można nabyć plakaty i pocztówki z ilustracjami autorstwa Sylwii Szyrszeń-Jaskierskiej.
Pamiątki nie tylko w postaci wydawnictw, mają w swej ofercie także nasze bydgoskie muzea, np. Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, które prowadzi sprzedaż w sklepiku stacjonarnym, jak i na muzeum.bydgoszcz.pl/sklep, oferując także torby lniane z logo TeH2O (20 zł), koszulki z TeH2O (40 zł), pocztówki (0, 50 zł), notesy (8 zł) czy karty przetrwania TeH2O (5 zł) czy książeczki edukacyjne dla dzieci (3 zł).
Polecamy także
- Festiwal Pozytywka w sierpniu w Bydgoszczy! Znów zabiorą nas do świata jak z bajki
- Do bydgoskiego parku Kazimierza Wielkiego powraca Fontanna Muzyki. Kiedy koncerty?
- Fundacja Fotografistka w Bydgoszczy poszukuje starych zdjęć ślubnych [zdjęcia]
- Ten „Portret miasta” zbliży do siebie setki bydgoszczan. Dasz się sfotografować?
Swój sklepik z pamiątkami i mydłami ma również bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu, które proponuje nie tylko ręcznie robione mydła glicerynowe (w formie nie tylko symboli Bydgoszczy, ale i w różnych oryginalnych, nierzadko zabawnych kształtach) czy naturalne kosmetyki z własnej wytwórni, ale także książki o higienie i brudzie (także dla dzieci), oczywiście magnesy - te typowo bydgoskie, ale też np. inspirowane PRL-em, a ponadto: ekotorby, przypinki, kubki, gąbki, długopisy, ołówki i wiele innych.
