Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznajcie i pokolorujcie Szlak TeH20 z „Kolorowankami bydgoskimi”. Już w czwartek na zakończenie wakacji

Justyna Tota
Justyna Tota
Dzieci przez lipiec w Otwartej Pracowni Sitodruku wraz z Katarzyną Kowalczyk opracowywały drugie już „Kolorowanki bydgoskie”, które otrzymacie już w czwartek na imprezie na zakończenie wakacji (od 16.00) w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, wstęp wolny!
Dzieci przez lipiec w Otwartej Pracowni Sitodruku wraz z Katarzyną Kowalczyk opracowywały drugie już „Kolorowanki bydgoskie”, które otrzymacie już w czwartek na imprezie na zakończenie wakacji (od 16.00) w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, wstęp wolny! Facebook/Otwarta Pracownia Sitodruku
Książeczka stworzona przez dzieci z myślą o dzieciach wzbudza zainteresowanie też wśród turystów. Jutro premiera drugiej „Kolorowanki bydgoskiej”, kreatywne warsztaty - w tym sitodruku, spektakl „Magiczne drzwi” oraz spotkanie Przyjaciół Szlaku TeH2O - by koniec wakacji był ciekawy! 31 sierpnia w Galerii Sztuki Nowoczesnej MOB, wstęp wolny.

To już druga edycja „Kolorowanek bydgoskich”, których pomysł stworzenia narodził się podczas kreatywnych warsztatów sitodruku, prowadzonych dla dzieci przez plastyczkę Katarzynę Kowalczyk - właścicielkę Otwartej Pracowni Sitodruku w Bydgoszczy. W zeszłym roku kolorowanka była pełna bydgoskich symboli, tym razem książeczka nawiązuje do bydgoskiego Szlaku TeH2O.

- Pomysł na „Kolorowanki bydgoskie - szlakiem TeH2O” narodził się zaraz po pierwszej edycji. Okazało się, że forma miniprzewodnika po mieście spodobała się nie tylko najmłodszym. Książeczki, które pierwotnie miały być przekazane jedynie dzieciom podczas premiery w Kamienicy 12 oraz w szkołach, trafiły także do Bydgoskiego Centrum Informacji czy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko bydgoszczan, ale i turystów. Można powiedzieć, że „Kolorowanki bydgoskie” stały się swego rodzaju formą promocji naszego miasta - mówi nam Katarzyna Kowalczyk.

Podobnie jak w zeszłym roku, dzieci brały udział w tworzeniu „Kolorowanek bydgoskich” - począwszy od projektu ilustracji i ich odbijaniu metodą sitodruku aż po zszywanie części książeczek. - Warsztatowe spotkania poprzedziła wycieczka po obiektach Szlaku TeH20, znajdujących się najbliżej centrum. Ta wędrówka stała się dla dzieci inspiracją, a jednocześnie uświadomiła im, czym jest Szlak TeH20 - dodaje Katarzyna Kowalczyk, która zachęciła do tworzenia „Kolorowanek bydgoskich - szlakiem TeH2O” dzieci w wieku od 5 do 9 lat.

„Kolorowanki bydgoskie”, które pierwotnie miały być przekazane jedynie dzieciom, trafiły także do Bydgoskiego Centrum Informacji czy Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie w zeszłym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko bydgoszczan, ale i turystów. Mamy nadzieję, że także teraz „Kolorowanki bydgoskie - szlakiem TeH2O ” staną się swego rodzaju formą promocji naszego miasta i szlaku, a przede wszystkim będą kreatywnie-poznawczą zabawą dla najmłodszych.
Katarzyna Kowalczyk

Efekty czterotygodniowej pracy już jutro każdy będzie mógł poznać podczas imprezy na zakończenie wakacji w Galerii Sztuki Nowoczesnej Muzeum Okręgowego (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska), gdzie „Kolorowanki bydgoskie” - dzięki dotacji z Urzędu Miasta Bydgoszcz - będą rozdawane za darmo (po czwartkowej imprezie o kolorowanki można pytać w Bydgoskim Centrum Informacji, Muzeum Mydła i Historii Brudu czy w Wieży Ciśnień). Ponadto, Otwarta Pracownia Sitodruku każdemu, kto jutro będzie na zakończeniu lata w MOB, stworzy możliwość nadrukowania na bawełnianej koszulce lub torbie ilustracji związanej ze Szlakiem TeH20 (uwaga, liczba toreb na miejscu będzie ograniczona, dlatego warto przynieść własną!).

A to niejedyne atrakcje przewidziane 31 sierpnia w muzeum. Będą również kreatywne warsztaty „Rzeczne życie”. Dzieci zobaczą także nowy spektakl Teatru Alelale pt. „Magiczne drzwi”, którego bohaterka Hania i jej wyobraźnia przybliżają dzieciom pojęcia ze świata sztuki. Odbędzie się też spotkanie Przyjaciół Szlaku TeH2O, którzy na pewno zdradzą wiele ciekawostek o szlakowych obiektach. Wstęp wolny, polecamy - na rodzinne i kreatywne zakończenie wakacji!

Kiedy? Gdzie? Za ile?
czwartek (31 sierpnia) w godz. 16.00 - Zakończenie wakacji w MOB, Galeria Sztuki Nowoczesnej (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska), wstęp wolny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!