Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoscy seniorzy bawili się nad rzeką Młynówką. Zaprosiła ich Fundacja 12 Kamienica. Mamy zdjęcia

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Ponad 150 osób wzięło udział w wydarzeniu „Senior w Centrum. Kawa z widokiem...”
Ponad 150 osób wzięło udział w wydarzeniu „Senior w Centrum. Kawa z widokiem...” Arkadiusz Wojtasiewicz
Ponad 150 seniorów uczestniczyło w imprezie zorganizowanej dla nich przez bydgoską fundację 12 Kamienica. Chętnych było znacznie więcej, co pokazuje, że takie inicjatywy są w Bydgoszczy potrzebne. W marcu 12 Kamienica zaprosi na kolejne wydarzenia - tym razem adresowane do dzieci i dorosłych.

Boska Wenecja to miejsce skupiające inicjatywy kulturalne, społeczne i biznesowe. Istnieje dzięki wielu ludziom z inicjatywą i dobrą wolą oraz dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Kompleks zagospodarował teren nad bydgoską Młynówką (mieści się przy ul. Poznańskiej 8-14). Z pomocą unijnych środków udało się stworzyć, w ramach projektu rewitalizacyjnego, m.in. Lokalne Centrum Przemysłów Kreatywnych, Integracji Międzypokoleniowej, Usług i Przedsiębiorczości Społecznej, w ramach którego Fundacja 12 Kamienica prowadzi profil Senior w Centrum.

Na terenie objętym Gminnym Programem Rewitalizacji działają trzy organizacje: Fundacja 12 Kamienica, Browar Wyspa Młyńska Sp. z o.o. i Nad Starym Kanałem Sp. z o.o. To one zainicjowały utworzenie tam Muzeum Miejsca, nawiązującego do historii rzemieślników, artystów czy dawnych przedsiębiorców z tej części miasta, Muzeum Piwa na turystycznym szlaki TeH20, Centrum Przemysłów Kreatywnych i Centrum Aktywności Społecznych.

W ramach tych działań, w Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych (27 lutego) Fundacja 12 Kamienica, świętująca 10 lat swojej działalności, zorganizowała wydarzenie „Senior w Centrum. Kawa z widokiem...”. Do pięknej przestrzeni nad rzeką Młynówką, okalającej Wyspę Młyńską, zaproszono ponad 150 seniorów, kilkoro bydgoskich radnych oraz społeczników związanych m.in. z Fundacją Chcepomagam, Fundacją Teraz Wy, czy Fundacją Pro Omnis.

- W sali eventowej Boskiej Wenecji cieszyli się z bycia razem, uczestniczyli w zabawach ruchowych i muzycznych oraz przygotowanych zadaniach. Obejrzeli występ Zespołu Teatralno-Kabaretowego „Galimatias” i wysłuchali koncertu Krisa Forbota. Na ekranie zobaczyli dawną bydgoską Wenecję, a przez okno, przy kawie i poczęstunku, widzieli ją współczesną i zrewitalizowaną - informuje Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz z Fundacji 12 Kamienica.

Chętnych było dwa razy więcej. - Zgłosiło się 300 seniorów, ale mogliśmy pomieścić tylko trochę ponad 150 osób - mówi Szymon Muszyński, przedsiębiorca współpracujący z Fundacją 12 Kamienica.

Fundacja 12 Kamienica swoją ofertę kieruje nie tylko do seniorów. Plany na najbliższy czas to:

  • koncert "KreAktywni" dla rodzin z małymi dziećmi. Odbędzie się 15 marca o 17.00, a szczegóły niebawem pojawią się na facebookowym profilu 12 Kamienicy,
  • #CzyTamŚwiat, czyli sensoryczne spotkanie z książkami dla najmłodszych i ich opiekunów, prowadzone przez Lucynę Brzezinską-Eluszkiewicz. Wydarzenie poświęcone będzie książce "Bardzo głodna gąsienica" Erica Carle'a. 20 marca, godz. 17.00,
  • koncert "W blasku Gwiazd" dla dorosłych. Zagra zespół The Carrots w składzie Adrianna Rychwalska, Natan Kosętka, Sara Kosętka. Zabrzmią utwory znanych artystów, m.in. B. Eilish, Sting, Abba i innych. Będą też autorskie kompozycje. 22 marca o 19.00.
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty