Boeing C-17 Globemaster amerykańskich Sił Powietrznych wylądował w Bydgoszczy

W tym roku marsz odbędzie się 19 marca (sobota). Wystartuje z Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34. Odbieranie map będzie możliwe w godzinach 10.00-12.00. Należy przybyć w maseczkach z zachowaniem reżimu sanitarnego, przede wszystkim dystansu. W szczególnych przypadkach, udział w marszu możliwy jest bez uprzedniego zgłoszenia. Wystarczy przyjść do punktu startowego po odbiór materiałów.
To Cię może też zainteresować
Impreza ma charakter indywidualnej wędrówki połączonej z odkrywaniem walorów miasta. Cała trasa mieści się w obszarze Starego Miasta wraz z Wyspą Młyńską.
- Marsz na Orientację dostępny jest dla każdego niezależnie od wieku, gdyż ma dwie trasy- trudniejszą i łatwiejszą. Nie odbywa się też pod presją czasu, gdyż można go przebyć nawet w ciągu 4 godzin, choć rekordziści zazwyczaj potrzebują 45 minut. Polega na przejściu trasy o długości 3-4 kilometrów i znalezieniu oznaczonych na mapie obiektów - informuje Stefan Pastuszewski, prezes Bractwa 18 Południka.
Do punktów kontrolnych należy dotrzeć dowolną wybraną przez siebie drogą i potwierdzić swoją obecność za pomocą odpowiedniego wpisu na karcie startowej. Każdy z uczestników Marszu na Orientację otrzyma mapę, natomiast karta startowa jest jedna na cały zespół.
Trasę można pokonać samodzielnie lub w dowolnie licznym zespole, ale optymalne będą zespoły dwu lub trzyosobowe.
Nie jest wymagany żaden specjalistyczny sprzęt, ubiór ani odpowiednie przygotowanie, a na starcie organizatorzy udzielą niezbędnych wyjaśnień.
- Na Marsz na Orientację można się wybrać całymi rodzinami także z małymi dziećmi, zatrzymując się po drodze w wybranych ciekawych miejscach, bowiem na tej trasie nie czas jest najważniejszy a precyzja w odnajdywaniu punktów kontrolnych, którymi na tego typu trasie krajoznawczej będą ciekawe obiekty i miejsca charakterystyczne - dodaje Stefan Pastuszewski.