Konferencja PO w sprawie drogi ekspresowej S5. - Rząd PiS oddaje do użytku najdłuższą plażę w Europie - kpi poseł Brejza

Sławomir BobbeZaktualizowano 
Na wielu odcinkach S5 nie dzieje się absolutnie nic.
Na wielu odcinkach S5 nie dzieje się absolutnie nic. Tomasz Czachorowski
- Wczoraj miały być oddane do użytku kolejne trzy odcinki drogi ekspresowej S5. Nie są i nie wiadomo nawet kiedy będą - twierdzi poseł Krzysztof Brejza (PO).

W poniedziałek (13 maja) konferencję prasową zwołali posłowie PO Paweł Olszewski i Krzysztof Brejza. Wszystko po to, by wytknąć zaniechania rządowi PiS w programie budowy dróg. Przykład koronny - budowa, a właściwie brak budowy drogi ekspresowej S5.

- Wczoraj miały być oddane do użytku trzy odcinki S5. Rząd PiS oddaje do użytku najdłuższą plażę w Europie, to droga z piasku - uważa poseł Krzysztof Brejza. - S5 to symbol nieudacznictwa rządów PiS. Nikt nie budował takiej ilości dróg i autostrad jak za rządów PO. S5 to kataklizm, a S5 jest kluczowa dla regionu i zwłaszcza dla bydgoskiej części województwa. Ostrzegaliśmy pół roku temu przed tym czarnym scenariuszem, alarmowaliśmy, że 3, 4 i 6 odcinka drogi ekspresowej S5 nie oddadzą na czas, to 40 kilometrów trasy.

W krytyce wtórował mu poseł Paweł Olszewski. - Nie został oddany ani jeden odcinek drogi ekspresowej w naszym województwie, mamy gigantyczne opóźnienia. Sprawa jest poważniejsza niż może się wydawać. Polsce grozi katastrofa w wykorzystaniu funduszy unijnych, wszystkie drogi ekspresowe są opóźnione, z dostępnych danych wynika, że obecny rząd nie rozpoczął procesu inwestycyjnego. Wszystko co oddawane jest teraz do użytku to wynik prac poprzedniej ekipy - twierdzi były minister. - Niedługo kończy się ta perspektywa finansowa, jest ryzyko że nie tylko S5 ale wiele dróg ekspresowych nie będzie zbudowanych. Będą za to rozkopane drogi po których będą jeździć tylko quady.

Posłowie zapowiedzieli również skierowanie do organów ścigania sprawy wypłaty zaliczki wykonawcom w wysokości 40 procent kosztów. Uważają, że niektóre odcinki zostały wykonane w zaledwie 20 procentach, więc tak wysokie zaliczkowanie nie powinno mieć miejsca.

Stanowisko GDDKiA w Bydgoszczy opublikujemy zaraz po jego otrzymaniu.

Konferencji prasowa posłów P. Olszewskiego i K. Brejzy w sprawie drogi ekspresowej S5

źródło: Biuro posła Pawła Olszewskiego

Wideo

Materiał oryginalny: Konferencja PO w sprawie drogi ekspresowej S5. - Rząd PiS oddaje do użytku najdłuższą plażę w Europie - kpi poseł Brejza - Express Bydgoski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 37

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
s
sprawiedliwy

Brejza z tobą jest coś nie tak. Pozdrawiam

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T08:39:08 02:00, Gość:

najważniejsze są konkrety. Droga buduje się za czasów PISu. Buduje się bardzo wolno, ale najważniejsze, że powstaje S5.

Za PO nie powstało nic dla Bydgoszczy, ZERO, dosłownie ZERO.

2019-05-16T18:18:49 02:00, z:

Za PO powstal port loniczy Bydgoszcz i tysiace nowych drog w Bydgoszczy i rejonie jak np. Most i Trasa Uniwersytecka a morawiecki chce budowac w Bydgoszczy jeszcze hedna niepotrzebna hale sportowa- wiadomo liczy na poparcie kiboli zawiszy bo tylko taka katolicka patologia u nas na nich glosuje. Dobrze ze w rejonie PIS nie ma szans na wygrana bo my nie to co Podlaskie czy Podkarpackie, dwa getta ciemnogrodu.

ty, wielce oświecony, nawet nie rozumiesz, które budowy są w gestii miasta, które rządu. Twój rząd ,,oświeconymi'' Sikorskim i Olszewskim dla Bydgoszczy zbudowali 0 kilometrów S5 i S10

Powiadasz za PO powstało w Bydgoszczy tysiące nowych dróg. Tysiące??? Cha, cha, cha

zgłoś
G
Gość
2019-05-15T19:17:09 02:00, Gość:

Za PO Olewano Bydgoszcz olewano Olszewskiego Brejze Nawet PO Bydgoska nie mogła wice Marszałka wybrać !! Marszałek Toruński Całbecki olał Bydgoszcz oraz chłopców z PO Bydgoskiej !! Czy oni wiedzą co mówią ??

2019-05-16T18:15:08 02:00, a:

PIS buduje drogi tam gdzie mieszkaja ich wyborcy w Podlaskiem. Tylko PO bedzie budowac je u nas. Dlatego glosuje na PO.

W ciągu 8 lat PO ci zbudowało 0 km S5 i 0 km S10

zgłoś
a
ave marycha
2019-05-13T21:17:54 02:00, Mal:

Jak tą chienę nogi nie bolą wszędzie węszy za co on dostaje pieniądze szuja

2019-05-14T09:32:29 02:00, tylko PO:

a za co dostaje kase Rydzyk? za niewinnosc????

on zarabia za molestowanie typowa PISowska klecha

zgłoś
z
z
2019-05-15T08:39:08 02:00, Gość:

najważniejsze są konkrety. Droga buduje się za czasów PISu. Buduje się bardzo wolno, ale najważniejsze, że powstaje S5.

Za PO nie powstało nic dla Bydgoszczy, ZERO, dosłownie ZERO.

Za PO powstal port loniczy Bydgoszcz i tysiace nowych drog w Bydgoszczy i rejonie jak np. Most i Trasa Uniwersytecka a morawiecki chce budowac w Bydgoszczy jeszcze hedna niepotrzebna hale sportowa- wiadomo liczy na poparcie kiboli zawiszy bo tylko taka katolicka patologia u nas na nich glosuje. Dobrze ze w rejonie PIS nie ma szans na wygrana bo my nie to co Podlaskie czy Podkarpackie, dwa getta ciemnogrodu.

zgłoś
a
anty torun
2019-05-15T19:17:09 02:00, Gość:

Za PO Olewano Bydgoszcz olewano Olszewskiego Brejze Nawet PO Bydgoska nie mogła wice Marszałka wybrać !! Marszałek Toruński Całbecki olał Bydgoszcz oraz chłopców z PO Bydgoskiej !! Czy oni wiedzą co mówią ??

dlatego glosuje na WIOSNE zeby dojebac rydzykowemu PISowskiemu trolluniowi

zgłoś
a
a
2019-05-15T19:17:09 02:00, Gość:

Za PO Olewano Bydgoszcz olewano Olszewskiego Brejze Nawet PO Bydgoska nie mogła wice Marszałka wybrać !! Marszałek Toruński Całbecki olał Bydgoszcz oraz chłopców z PO Bydgoskiej !! Czy oni wiedzą co mówią ??

PIS buduje drogi tam gdzie mieszkaja ich wyborcy w Podlaskiem. Tylko PO bedzie budowac je u nas. Dlatego glosuje na PO.

zgłoś
P
PP

A nie czasem obłudny Pawieł podpisywał ten kontrakt z "podejrzaną" Pizza-relią... z Włoch!? WTF!! co za H.H. (Himaleje hipokryzji) !!!

zgłoś
G
Gość

Za PO Olewano Bydgoszcz olewano Olszewskiego Brejze Nawet PO Bydgoska nie mogła wice Marszałka wybrać !! Marszałek Toruński Całbecki olał Bydgoszcz oraz chłopców z PO Bydgoskiej !! Czy oni wiedzą co mówią ??

zgłoś
G
Gość

najważniejsze są konkrety. Droga buduje się za czasów PISu. Buduje się bardzo wolno, ale najważniejsze, że powstaje S5.

Za PO nie powstało nic dla Bydgoszczy, ZERO, dosłownie ZERO.

zgłoś
A
Andrew1
2019-05-13T16:14:55 02:00, Andrew:

Kto podpisywał umowę z włoską firmą, czy nie czasem nieudacznicyz PO? Cwaniactwo i cynizm !

Tak, to możliwe

zgłoś
t
tylko PO
2019-05-13T21:17:54 02:00, Mal:

Jak tą chienę nogi nie bolą wszędzie węszy za co on dostaje pieniądze szuja

a za co dostaje kase Rydzyk? za niewinnosc????

zgłoś
a
aw
2019-05-14T08:35:21 02:00, Gość:

sikorski, breja i KIEBEL vel olszewski te osoby z koalicji PO-PSL notorycznie blokowali budowe S 5.

moze nie blokowali ale tez gowno pomagali jak byli przy korycie

zgłoś
G
Gość

sikorski, breja i KIEBEL vel olszewski te osoby z koalicji PO-PSL notorycznie blokowali budowe S 5.

zgłoś
M
Mal

Jak tą chienę nogi nie bolą wszędzie węszy za co on dostaje pieniądze szuja

zgłoś
Dodaj ogłoszenie