Tych zdjęć na wystawie jeszcze nikt nie oglądał, tym bardziej warto wybrać się na wernisaż „Bydgoszcz z czasów okupacji” w Domu Legend Bydgoszczy przy ul. Bartosza Głowackiego 10 już w najbliższą środę (24 stycznia) o godz. 18.00. Fotografie są unikatowe, bo mają wartość historyczną. Tego typu zdjęciowe perełki należą do Krzysztofa Drozdowskiego, który regularnie swą fotograficzną kolekcję poszerza o kolejne historyczne archiwalia, jakie udaje się mu wyszukać w całej Polsce i internetowej sieci.
Fundacja Nasza tradycja - nasz przyszłość zaprosiła Krzysztofa Drozdowskiego nie tylko po to, by otworzył wystawę, ale także, aby na podstawie zdjęć opowiedział o historii Bydgoszczy. A kto zna Pana Krzysztofa, ten wie, że dzieje okupacji hitlerowskiej w Bydgoszczy są w sposób szczególny w kręgu jego historycznych zainteresowań, zwłaszcza że najwięcej jest tu do odkrycia, ustalenia czy wyszperania z archiwów. Pierwszą opublikowaną książką bydgoskiego historyka z pasji (nie z wykształcenia) była „Bitwa o Bydgoszcz 1945”. Kolejna książka to „Bydgoszcz wita armię” - o wizycie marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Bydgoszczy. Jego najnowszą publikacją jest pachnąca jeszcze drukiem monografia „Bydgoska architektura militarna w latach 1772-1945" z dołączoną płytą CD, na której zapisane są oryginalne i dotąd nieznane mapy, szkice i zdjęcia, do jakich dotarł autor.
Jeśli ktoś w Domu Legend Bydgoszczy złapie bakcyla do historycznej wiedzy o Bydgoszczy, podpowiadamy, że dzień później (w czwartek, 25 stycznia o godz. 17.00) Krzysztof Drozdowski w ramach kolejnego wykładu Wszechnicy Bydgoskiej, organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy, wygłosi wykład „Rok 1920. Wojsko w niepodległej Bydgoszczy”.

