Zobacz wideo: Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jak prezentuje się po remoncie?
Dzięki wystawie - w nieprzypadkowym z racji nazwy miejscu - można poznać lub przypomnieć sobie długą i burzliwą historię budynku przy ul. Grodzkiej, z powodzeniem restaurowanego przez miasto, a także dowiedzieć się o bieżącej działalności Teatru Kameralnego i poznać jego plany na przyszłość. Ekspozycję można oglądać przez 3 najbliższe tygodnie na ul. Mostowej.
To Cię może zainteresować
Teatr Kameralny w Bydgoszczy to miejsce przeznaczone szczególnie dla najmłodszych widzów. Realizowane spektakle, warsztaty, konkursy przygotowywane są właśnie głównie z myślą o dzieciach. Mają z zapewnić rozrywkę oraz edukację oraz zachęcać do uczestnictwa w życiu teatralnym.
- Misją teatru jest pobudzanie wyobraźni i kreatywności, stworzenie przestrzeni do spotkania dziecka – w każdym wieku – z aktorem, sceną, opowieścią. Zachęca do współtworzenia tej przestrzeni poprzez udział w organizowanych wydarzeniach. Familijny, relacyjny, kameralny - tak mówił o funkcji instytucji na inauguracji wystawy na Placu Teatralnym dyrektor Teatru Kameralnego, Mariusz Napierała.
Teatr w Bydgoszczy powstał jako miejska instytucja kultury w kwietniu 2019 roku na mocy uchwały Rady Miasta Bydgoszczy. Przypomnijmy, że zrewitalizowany obiekt został posadowiony na miejscu dawnej, działającej od 1962 roku, sceny. W 1988 r. z powodu niemożliwości spełnienia przepisów przeciwpożarowych, zaprzestano użytkowania obiektu. Po wielu perturbacjach właścicielskich, ostatecznie trafił pod skrzydła miasta, które zdecydowało o jego generalnym remoncie. Do czasu ukończenia budowy przy ulicy Grodzkiej (przewidzianej na 2022 r.), biuro Teatru Kameralnego mieści się w Centrum Kongresowym Opery Nova przy ul. Marszałka Ferdynanda Focha 5.
