https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Twój barszcz wigilijny będzie idealny! Oto sprawdzone tricki cioci Krysi na najlepszy barszcz czerwony

Eliza Romanek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Barszcz czerwony, serwowany z uszkami lub pasztecikami, to jedno z dań, których nie może zabraknąć na wigilijnym stole. Zupa powinna być smaczna, aromatyczna, mieć głęboki czerwony kolor i odpowiednią konsystencję. Jak to osiągnąć? Oto sprawdzone tricki cioci Krysi, które musisz wypróbować w tym roku!

Barszcz – król polskiej wigilii

Barszcz czerwony to jedna z klasycznych dwunastu potraw wigilijnych, bez której wiele osób nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia. Ma głęboki czerwony kolor, wyrazisty smak, a przy tym można do podawać na wiele różnych sposobów. Teoretycznie jego przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy ugotować wywar z burakami, włoszczyzną i przyprawami, a na końcu dodać odrobinę zakwasu. Jak jednak sprawić, by zupa wyszła po prostu idealna, a cała rodzina była nią zachwycona?

Z czym serwować barszcz wigilijny?

Wigilijny barszcz czerwony możemy serwować na wiele różnych sposobów. Wiele zależy od tego, w jakim regionie mieszkamy, jak również oczywiście od naszych upodobań kulinarnych. Możemy postawić zarówno na rozwiązania klasyczne, jak i bardziej oryginalne. Oto niektóre z nich:

  • Uszka: tradycyjny dodatek do barszczu, mający formę małych pierożków. Najczęściej wypełnione są farszem mięsnym lub z kapusty kiszonej i grzybów. W wersji oryginalnej można użyć także kaszy, soczewicy, a nawet suszonych śliwek!
  • Paszteciki i krokiety: jeśli nie lubisz uszek pływających w zupie to warto postawić na pożywne krokiety w złotej panierce, na bazie naleśnikowego lub na małe paszteciki – mogą być z ciasta francuskiego, drożdżowego, a nawet kruchego w wersji słonej. Do ich nadziewania sprawdzi się do samo, co w przypadku uszek. Można jednak wybrać opcję nietypową – farsz z cukinią, czy ze szpinakiem.
  • Kluski lub makaron: doskonała alternatywa dla uszek czy krokietów. Grzybowe kluseczki, czy domowy jajeczny makaron sprawią, że zupa będzie treściwa i sycąca, a przy tym wyjątkowo smaczna.
  • Ziemniaki: w niektórych regionach serwuje się barszcz z ziemniakami. Tu do wyboru są dwie opcje: kartofle wrzucane są do zupy lub są podawane na osobnym talerzu ze skwarkami i cebulką (barszcz podawany jest wtedy w kubkach do picia).

Tricki na idealny barszcz wigilijny

Ugotowanie idealnego barszczu na wigilię nie jest proste. Co zrobić, kiedy zakwas nie wyszedł, barszcz jest blady, czy zbyt kwaśny? Jak nadać zupie intensywny smak, aromat, czy ją zagęścić? Stosując sprawdzone metody cioci Krysi przyrządzenie barszczu czerwonego pójdzie ci jak z płatka, a rodzina będzie prosić o dokładkę! Pięć najlepszych, najważniejszych tricków znajdziesz w naszej galerii zdjęć.

Polecane oferty
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski