Projekt powstał dzięki współpracy Mateusza "Snika" Dudzińskiego, producenta muzyki elektronicznej z wokalistą Philem Favą (MC Fava). Jak opowiada producent, "Run from You" to połączenie muzyki elektronicznej i filmu, które przenosi odbiorców w świat pełen emocji i refleksji.
- Fabuła teledysku, osadzona w czasach szlacheckich stanowi metaforyczną opowieść o moralności, nadając projektowi nie tylko muzyczny, ale także kulturowy i artystyczny wymiar - opowiada Mateusz Dudziński.
Muzyczno-fabularna opowieść o moralności
Jak podkreśla twórca, film przenosi widzów w czasy szlacheckie - z perukami i charakterystycznymi znakami piękności.
- Fabuła skupia się na chłopcu imieniem Ago o niesamowicie niebieskich oczach. Bohater przemierza zamek pełen szlachty, obserwując moralne zepsucie otaczających go scen. Jego reakcje na te sytuacje są podkreślane przez ból w różnych częściach ciała, symbolizujący bezpośredni wpływ tych sytuacji na niego. Sceny te ukazują groteskowy kontrast między młodością i niewinnością chłopca a upadkiem moralnym szlachty - wyjaśnia "Snik".
Warto dodać, że zdjęcia do teledysku były realizowane w malowniczym zamku krzyżackim w Toruniu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Scenografia i kostiumy mają podkreślać autentyczność i obecność ducha historii. Premiera utworu „Run from You” wraz z teledyskiem zaplanowana była na na początek lipca. Ostatecznie singiel ukazał się 20 września. Za wydanie odpowiada wytwórnia Absys Records. Obecnie jest dostępny w serwisie YouTube.
- „Run from You”to nie tylko muzyka, ale również opowieść o moralności i ludzkich emocjach, osadzona w historycznych realiach. Dzięki współpracy z wybitnymi twórcami i aktorami stworzyliśmy dzieło, które z pewnością poruszy serca odbiorców - dodaje Mateusz "SNIK" Dudziński.
Bydgoski producent prezentuje swój najnowszy projekt
Mateusz Dudziński zadebiutował w 2009 roku na Sound Screen Festival w Bydgoszczy. Od tego czasu prezentował swoją muzykę podczas licznych festiwali. Współpracował z wytwórniami, takimi jak np. Apparition Recordings, Slime Recordings, Omni Music czy Absys Records. "SNIK" znany jest z tworzenia muzyki do wydarzeń kulturalnych i teatralnych, m.in. do eksperymentalnego koncertu "Child of Classic and Dubstep, spektaklu "Enigmatic", projektu "Słowo dla miasta" oraz pokazów improwizowanych grupy teatralnej wymyWammy. Jego twórczość była wykorzstywana także w polskiej kinematografii („Zagadka zemsty”, „Syndrom”).
