Premiera niezwykle głośnej książki o arkanach medycyny...

Premiera niezwykle głośnej książki o arkanach medycyny sądowej pt. "Niewyjaśnione okoliczności"

mik

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

31 października premierę miała pasjonująca i niezwykle poruszająca opowieść wybitnego lekarza medycyny sądowej, który przeprowadził ponad 23 tysiące sekcji zwłok, opiniował autopsję księżnej Diany (jego opinia była kluczowa dla śledztwa) i uczestniczył w wyjaśnianiu wielu głośnych spraw z pierwszych stron gazet, takich jak masakra w Hungerford czy atak na World Trade Center.
Premiera niezwykle głośnej książki o arkanach medycyny sądowej pt. "Niewyjaśnione okoliczności"

©nadesłana

Dr Richard Shepherd to czołowy brytyjski lekarz medycyny sądowej, który poświęcił swoją karierę zawodową odkrywaniu tajemnic śmierci. O swojej pracy opowiedział w pasjonującej książce pt. "Niewyjaśnione okoliczności" w przekładzie Urszuli Gardner.
Zmarli nie ukrywają prawdy i nigdy nie kłamią. Za moim pośrednictwem mogą przemawiać - dr Richard Shepherd
Ta książka to pasjonująca i niezwykle poruszająca opowieść wybitnego lekarza medycyny sądowej, który przeprowadził ponad 23 tysiące sekcji zwłok, opiniował autopsję księżnej Diany (jego opinia była kluczowa dla śledztwa) i uczestniczył w wyjaśnianiu wielu głośnych spraw z pierwszych stron gazet, takich jak masakra w Hungerford czy atak na World Trade Center. Dzięki swoim umiejętnościom, oddaniu i wnikliwości jest w stanie odpowiedzieć na jedno z najtrudniejszych pytań: jak doszło do śmierci danej osoby?

► Polska mapa pedofilii w Kościele już działa. Zobacz, gdzie księża popełniali przestępstwa seksualne ◄Dążenie do odkrycia prawdy


Czy chodzi o seryjnego mordercę, o katastrofę naturalną, o zbrodnię doskonałą, czy o podejrzany wypadek – dr Shepherd nigdy nie zakłada niczego z góry, ale zawsze dąży do odkrycia prawdy. Chociaż był zaangażowany w wyjaśnianie najgłośniejszych spraw takich jak masakra w Hungerford (1987), morderstwo Rachel Nickell (1992), a nawet w śledztwo dotyczące wypadku księżnej Diany (1997) oraz atak na World Trade Center (2001), to często te mniej głośne przypadki okazują się najbardziej zagadkowe, intrygujące, a nawet dziwaczne. Dowody przedstawione przez dr. Shepherda – zarówno w świetle jupiterów, jak i poza mediami – doprowadziły do skazania morderców, uniewinnienia osób fałszywie oskarżonych, a nawet do ponownego otwarcia dawno zamkniętych spraw.
Jednakże życie w cieniu śmierci, bycie naocznym świadkiem najgorszych okropieństw, do jakich zdolny jest człowiek, miało swoją cenę. Dr Shepherd zwierza się w książce, ile przyszło zapłacić jemu samemu i jego bliskim.

"Niewyjaśnione okoliczności" to fascynująca opowieść, relacja wyjątkowego człowieka, unikalny wgląd w niezwykły zawód, a przede wszystkim przejmujący i niosący otuchę testament tych, których życie przedwcześnie się zakończyło.

Teczka osobowa. Kim jest dr Richard Shepherd?

  • Richard Shepherd urodził się w zachodnim Londynie. Dorastał w Watford w Hertfordshire. W szkole średniej natknął się na przemycony przez kolegę podręcznik akademicki medycyny sądowej i w ten sposób zapoznał się ze światem zbrodni i morderstw. To z kolei sprawiło, że resztę życia poświęcił na zrozumienie istoty śmierci w jej najrozmaitszych odsłonach.
  • Studiował medycynę na Uniwersytecie Londyńskim (St. George’s Hospital Medical School), dyplom lekarza uzyskał w 1977 roku, po czym w 1987 roku zrobił specjalizację z medycyny sądowej. Wkrótce potem zaczął pracować w elitarnym Guy’s Hospital, w tamtejszym zakładzie medycyny sądowej.
  • W swojej karierze badał tysiące śmierci w niewyjaśnionych okolicznościach, począwszy od głośnych spraw z pierwszych stron gazet, a kończąc na katastrofach naturalnych z dziesiątkami czy setkami ofiar.
  • Z doświadczenia i umiejętności Richarda Shepherda nadal chętnie korzystają wydziały policji z całego świata.FRAGMENT KSIĄŻKI: – Dobrze się pan czuje, doktorze? – zapytała.
Jej nabrzmiały smutkiem głos płynął łagodnie i życzliwie. Życzliwie, gdyż to ona patrzyła na mnie z czymś w rodzaju współczucia.
Zapewniłem ją, że nic mi nie jest. Głos mi przy tym drżał.
 – Czy mógłby pan… czy mógłby pan rzucić trochę światła na okoliczności śmierci mojej córki? – poprosiła.
No tak, oczywiście. Taka była tutaj moja rola. Ci ludzie nie chcieli, abym dzielił ich smutek. Nie oczekiwali, że będę razem z nimi opłakiwał piękną Alannah, którą odebrał im zły los.
Pstryk. Przełączyłem się w tryb zawodowy. Wiedziałem coś, czego oni nie wiedzieli: miałem pojęcie, jak funkcjonowało ciało ich krewnej i co właściwie zaszło tamtej feralnej nocy. Alannah przemówiła do mnie. Zwłoki już tak mają – zdradzają sekrety stylu życia, nawet osobowości, przede wszystkim zaś okoliczności śmierci.

nadesłanaO krok od wielkiej tragedii! Cudem uniknęli śmierci! [wideo - program Stop Agresji Drogowej]


WAŻNE INFORMACJE! OD PRZYSZŁEGO ROKU INACZEJ ROZLICZYMY PIT-Y

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo