https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Opera Nova w szampańskim nastroju. Od 28 grudnia zaprasza na koncerty sylwestrowe

Sebastian Gonciarz podczas próby do jednego z koncertów sylwestrowych
Sebastian Gonciarz podczas próby do jednego z koncertów sylwestrowych Andrzej Muszynski/Archiwum GP
Koncerty sylwestrowe to niewątpliwie hit bydgoskiej Opery Nova. Bilety sprzedają się jak ciepłe bułeczki, a publiczność wychodzi zachwycona, bo na scenie odbywa się prawdziwa muzyczna podróż.

Koniec grudnia to czas, kiedy Opera Nova zawiesza na chwilę poważny repertuar i zaprasza do siebie melomanów. Nawet tych, którzy rzadziej bywają w operze.

Koncerty sylwestrowe dorobiły się już swojej uznanej marki. Mimo, że odbywają się przez kilka wieczorów, na każdym widownia pęka w szwach. W tym roku pierwszego dnia sprzedaży, czyli 29 października, wszystkie bilety zostały wykupione. Od 27 grudnia prowadzona będzie sprzedaż "wejściówek" - bez miejsc siedzących.

Czytaj również: Opera Nova w Bydgoszczy skoczyła w XXII wiek. Zobaczcie, co i za ile kupiła

- Ruszają światła, elementy dekoracji, rusza scena obrotowa, po orbicie której krążą wykonawcy, kręci się karuzela…. - opisuje atmosferę przed koncertami Ewa Chałat z Opery Nova. - Przy komputerach ekipy: programistów świateł. Bo trzeba rozpisać aktywność reflektorów porozwieszanych na pięciu mostach świetlnych; projekcji video - stanowiących mobilne tło większości scen oraz akustyków czuwających nad konsoletami i mikroportami.

Na scenie wystąpią soliści Opery Nova oraz goście z „Romy”, chór i balet.
Od lat reżyserem koncertów sylwestrowych jest Sebastian Gonciarz. Za scenografię odpowiada Mariusz Napierała, a choreografię Iwona Runowska. Gospodarzem koncertów będzie w tym roku, znany z niebanalnego poczucia humoru, Andrzej Poniedzielski.

Pierwszy z tegorocznych koncertów sylwestrowych w Operze Nova w piątek, 28 grudnia. Ósmy z nich, czyli już Noworoczny, odbędzie się 1 stycznia 2019 r.

Jako pierwsza na nowych fortepianach koncertowych marki Steinway, przybyłych dziś z hamburskiej fabryki Steinway & Sons, zagrała Maria Kukier. Brzmieniu przysłuchują się Cezary Nelkowski, zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej oraz Elżbieta Krzyżanowska - kierownik projektu „Zakup sprzętu i wyposażenie dla Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy"

Dwa koncertowe fortepiany prosto z Hamburga, fabryki Steinwa...

Więcej wolnego od 2019 roku?

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

N
Niko

Miałem okazję oglądać koncert po raz czwarty. Uznaję go za najsłabszy z tych w latach 2011,2016,2017,2018. Dlaczego ? Po modernizacji scenografię oparto przede wszystkim na grze świateł, efektach wizualnych z tym związanych. Ograniczono pomosty, poziomy scen, te elementy scenografii.

 

Nie wiem czy jest to ograniczanie kosztów, czy zafascynowanie grą efektów komputerowych. Reżyser poszedł na łatwiznę.

Podobnie repertuar, niektórzy artyści występujący w tym roku.

Potrzeba jakichś nowych impulsów, albo pora zrobić koncert przeglądowy złożony z najlepszych numerów z lat poprzednich. A jest z czego wybierać.

 

No i niestety, kolejny raz, niepotrzebne polityczne wtrącenie prowadzącego.

 
O
Obywatel II RP omc 90+
Koncert Bożonarodzeniowy Nam Polakom odwołali, bo zabrakło kasiory, którą wydali snoby awansem dwa lata temu na szwabskie Steinway, aby nam Bydgoszczanom pokazać na ich tle... blondynki dwie.
Czyżby ?... dostępne od ręki, Nasze Doskonałe Polskie "Calisie" z Kalisza rozchwytywane przez 23 kraje na świecie, unym perhydrolowym nie były do twarzy ? ! A, któż, to wie ?
Dowiemy się, gdy decydenci od wydawania szmalu w operze nowej... "pójdą jak świeże bułeczki" na Wały Jagiellońskie 2, a stamtąd na włości hr. Potulickiej.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski