„Komuna Paryska” Weroniki Szczawińskiej to premiera, która 14 stycznia zostanie zagrana w TPB i to wręcz dosłownie „zagrana”, bo będzie to spektakl muzyczny. Na scenie wystąpią aktorzy i instrumentaliści - razem tworzący eklektyczną orkiestrę, która zabierze nas do Paryża z roku 1871, w którym przez 72 dni komunardzi zaprowadzali świat (system) wspólnego dobra...
25 lutego kolejna premiera - „Bóg w dom” Katarzyny Szyngiery i choć spektakl powstał na bazie specjalnie przygotowanego reportażu po ubiegłorocznych zamachach terrorystycznych we Francji i Belgii, to jednak obraz islamofobii wciąż, niestety, nabiera na sile w kontekście nowych wydarzeń w Europie. Zastraszonej dziś Europie przydałaby się taka Solidarność, jak kiedyś w Polsce. Temu ruchowi, opartemu na zasadach demokracji, przyjrzy się na nowo dyrektor TPB Paweł Wodziński, reżyserując sztukę „Solidarność. Rekonstrukcja” - premiera w kwietniu.
W maju natomiast nowa propozycja dla dzieci (także tych dorosłych) - będzie to „Bankructwo małego Dżeka” Bartka Frąckowiaka. Spektakl na podstawie książki Janusza Korczaka jest przypowieścią o długu i jego różnych kontekstach: nierówności, wojnie, przyjaźni, czasie.
Wato dodać, że raz w miesiącu wybrany spektakl w TPB jest tłumaczony na język angielski. Więcej na www.teatrpolski.pl