Książka dziecku przeczytana? Możecie ją sprzedać i kupić...

Książka dziecku przeczytana? Możecie ją sprzedać i kupić kolejne [BĘDZIE KIERMASZ]

Justyna Tota

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, prowadząc TuCzyTam, promuje książki pięknie ilustrowane. 2 kwietnia  rodziny stworzą wielką  książkę obrazkową!

Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, prowadząc TuCzyTam, promuje książki pięknie ilustrowane. 2 kwietnia rodziny stworzą wielką książkę obrazkową! ©Archiwum

W Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci całe rodziny mają szansę zorganizować SALE z książkami w Kamienicy 12. Jak duży będzie wybór książek, zależy od liczby osób, które się zgłoszą. Na pewno nie zabraknie atrakcji - będą m.in. quiz, tworzenie książki i debiut 9-letniej pisarki!
Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, prowadząc TuCzyTam, promuje książki pięknie ilustrowane. 2 kwietnia  rodziny stworzą wielką  książkę obrazkową!

Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, prowadząc TuCzyTam, promuje książki pięknie ilustrowane. 2 kwietnia rodziny stworzą wielką książkę obrazkową! ©Archiwum

- Owszem, są książki, z których nigdy się nie wyrasta i trudno się z nimi rozstać. Są też książki edukacyjne lub proste historyjki, do których dziecko z wiekiem przestaje zaglądać. Prawdziwy miłośnik książki nigdy jednak jej nie wyrzuci ani nie sprzeda na makulaturę, stąd propozycja rodzinnego kiermaszu książki przeczytanej - wyjaśnia Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, pomysłodawczyni wydarzenia SALE z książkami.
- Sal w Kamienicy 12 jest wiele. Chcielibyśmy, aby 2 kwietnia wypełniły się one rodzinami, chcącymi książki sprzedać lub kupić w promocyjnej cenie - dodaje nasza rozmówczyni, wskazując na podwójny kontekst użycia słowa „SALE”.

Organizatorzy zachęcają, by rodziny wraz z dziećmi zgłaszały się telefonicznie lub mailowo (szczegóły podajemy w ramce), by na udostępnianych za darmo stoiskach wystawić książki na sprzedaż. Nie musi być ich cała masa, można przynieść chociażby pięć publikacji. Na kiermaszu będzie można sprzedać lub kupić książki dla dzieci, książki o dzieciach (różnego rodzaju poradniki). Mile widziane są dawne magazynowe czasopisma dla dzieci, jak „Miś” czy wydawany do dziś „Świerszczyk”. Pojawić się mogą też gry planszowe, które podobnie jak książki, potrafią integrować całe rodziny.

Kiermasz będzie trwał od 12.00 do 15.00, nie oznacza to jednak, że przez trzy godziny trzeba sprzedawać, kupować lub wymieniać się książkami (organizatorzy dopuszczają możliwość wymiany, pozostawiając to gestii uczestników kiermaszu), tym bardziej że wydarzeniu będzie towarzyszyć wiele atrakcji. Bowiem nie przez przypadek SALE z książkami organizowane są w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

- Chciałabym, by kiermasz był ukłonem wobec książki w tradycyjnym wydaniu, jak i autorskiej książki obrazkowej. Będą zatem kalambury i quiz wiedzy literackiej, odwołujący się, m.in., do dzieł J.Ch. Andersena, którego rocznica urodzin przypada właśnie 2 kwietnia. Każda z rodzin będzie miała także okazję stworzyć na dużych planszach swoją stronę książki. Wszystkie rodzinne historie spróbujemy połączyć w całość - zdradza nam część atrakcji Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, która podczas organizowanych przez siebie zajęć w TuCzyTam, odkryła talent literacki pewnej 9-latki. Inka Szpittell fragmenty jednej ze swych opowieści dla dzieci, które także sama ilustruje, zaprezentuje nam 2 kwietnia.

Rodzice czytają dzieciom i to należy docenić, zachęcam jednak do poznawania wciąż kolejnych książek. - Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz

A jak z czytaniem dzieciom radzą sobie dorośli?

- Dzięki akcji Cała Polska czyta dzieciom, wielu dorosłych wywiązuje się z tego rodzicielskiego obowiązku. Rodzice czytają dzieciom i to należy docenić, zachęcam jednak do poznawania wciąż nowych, kolejnych, książek. Będzie to możliwe na kiermaszu - mówi pani Lucyna.

Warto wiedzieć: SALE z książkami sprzedaj, kup, wymień


Rodzinny kiermasz książki przeczytanej odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci, 2 kwietnia w godz. 12-15 w Kamienicy 12 (ul. Poznańska 12), wstęp wolny.

Do wieczora 29 marca rodziny powinny zgłosić się pod nr. tel. 887 164 349 lub adresem: tuczytam@op.pl, by mieć bezpłatnie przydzielone stoiska, na których można będzie sprzedawać literaturę dziecięcą (w mailu należy podać, ile orientacyjnie książek zamierzamy wystawić na sprzedaż). Zarobione pieniądze można np. wydać na książki oferowane przez innych. Literaturą można się też wymieniać. Książki (nowe) będą tego dnia także nagrodami w konkursach.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo