Jak wyjaśnia Remigiusz Zawadzki, prezes Fundacji Art-House, dokument „Kobiety adwokatury” ma przybliżyć nam, jak wygląda w rzeczywistości praktyka adwokacka, która daleka jest od tak chętnie oglądanych przez nas amerykańskich seriali. Przede wszystkim jednak to film o 12 kobietach - adwokatkach z całej Polski, które codziennie stoją przed nowymi wyzwaniami i trudnymi decyzjami, a jednak swój zawód wykonują z pasją. Dlaczego wybrały tak trudną drogę zawodową i jak udaje im się pogodzić pracę z życiem prywatnym? O tym można przekonać się już w czwartkowy wieczór, wstęp na pokaz w kinie „Orzeł” jest bezpłatny.
Muzykę do filmu skomponował Artur Maćkowiak, zdjęcia wykonał Jarosław Piskozub, montaż Artur Owczarczak, PSM.
Dokument powstał we współpracy z Okręgową Radą Adwokacką w Bydgoszczy.
Remigiusz Zawadzki - autor zdjęć, kierownik produkcji reportaży, dokumentów. Jest bydgoszczaninem, absolwentem tutejszego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował konserwatorstwo i muzealnictwo na UMK w Toruniu. W 1993 roku rozpoczął współpracę z Fundacją TUMULT, pracował przy 10 edycjach Festiwalu Camerimage.
Gdzie? Kiedy? Za ile?
6.10. (czw.) godz. 18.00 - premiera filmu dokumentalnego „Kobiety adwokatury”, kino „Orzeł” MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14), wstęp wolny