Platyna to ich kruszec. Większość wydanych przez nich płyt zyskała status platynowych, w tym część - kilkakrotnie.
<!** Image 3 align=none alt="Image 206742" sub="fot. Kobas Laksa/materiały zespołu">
Rekordzistami są też wśród laureatów Fryderyka - nagrody polskiej fonografii. Zdobyli szesnaście statuetek! Na pierwszych miejscach list przebojów znalazło się wiele ich piosenek, m.in. „Moja i twoja nadzieja”, „Teksański”, „Anioł”, „Cisza, ja i czas”, „Mimo wszystko”, „Byłabym”.
Powstała ponad 20 lat temu w Szczecinie grupa wciąż pozostaje w czołówce polskiego rocka. Na czym polega fenomen zespołu Hey? Niezmienną popularność w dużej mierze zawdzięcza... zmienności, ciągłemu wzbogacaniu brzmienia, stylistycznym modyfikacjom - od brzmień cięższych po bardzo subtelne.
<!** reklama>
Niebagatelne znaczenie ma też charyzma śpiewającej w zespole od początku Katarzyny Nosowskiej, autorki wielu tekstów piosenek grupy.
Dziesiąta studyjna płyta zespołu Hey - „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” - ukazała się pod koniec ubiegłego roku. W jej tworzeniu wziął udział nowy członek zespołu, Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista. Tekst jednej z piosenek - „Z przyczyn technicznych” - napisała Gaba Kulka, która zaśpiewała go w duecie z Katarzyną Nosowską.
Jak piszą recenzenci, to „najbardziej pozytywna” płyta Heya - o życiu traktuje śmielej i spokojniej niż dotychczasowe. Obecnie zespół Hey tworzą: Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski, Robert Ligiewicz i Marcin Zabrocki.
Koncert gwiazdy polskiego rocka poprzedzony zostanie występem Asi i Kotów, czyli piszącej piosenki, śpiewającej i akompaniującej sobie na gitarze lub pianinie Joanny Kuźmy. Jej piosenki kojarzą się słuchaczom z muzyką Tori Amos i PJ Harvey.