Przypomnijmy, od 5 czerwca rozpoczął się cykl „Zostań turystą w swoim mieście” - cotygodniowych (w niedzielę) wycieczek z przewodnikami i spływów (w co drugą sobotę), które prowadzi Tomasz Izajasz, kustosz Muzeum Kanału Bydgoskiego. Za nami pierwszy miesiąc akcji, która cieszy się sporym powodzeniem.
Polecamy także
- „Czeskie Bohaterki” goszczą w bydgoskich Młynach Rothera [zdjęcia]
- W Bydgoszczy w parku przy „Potopie” latem znów popłynie Fontanna Muzyki! [program]
- Kanał Kultura - bydgoszczanie bawią się jak za dawnych lat! Jakie atrakcje latem?
- W Bydgoszczy wakacyjny Objazdowy Dom Kultury - co czwartek na innym placu zabaw
- Od początku wakacji zorganizowaliśmy dwa spływy kajakowe i cztery spacery. Oceniamy, że dotychczas w naszych wydarzeniach wzięło udział ponad 300 osób. Lipiec zapowiada się jeszcze ciekawiej - mówi Filip Krauze ze Stowarzyszenie Obywatel Działa, organizator akcji.
W czerwcu wszystkie wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem, ale... - Na spacer z Tomaszem Izajaszem śladami Kanału Bydgoskiego, przyszło zdecydowanie najwięcej osób. Wyjątkowo udane było również wspólne zwiedzanie bydgoskiej Wieży Ciśnień – ocenia Filip Krauze.
Jakie atrakcje w lipcu 2022 w ramach bydgoskiego cyklu „Zostań turystą w swoim mieście”?
Akcje potrwa aż do końca września. Lipiec zapowiada się bardzo ciekawie. Wspólne zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku, odkrywanie historii ul. Jagiellońskiej i Okola oraz opowieść o wodzie i przemyśle z wizytą w Młynach Rothera. Do tego spływy kajakowe na trasie Wyspa Młyńska – Brdyujście i Nowy Kanał Bydgoski – Zimne Wody.
- Zaprosiliśmy wspaniałych przewodników. Wychodzimy poza utarte szlaki centrum miasta, w lipcu będziemy np. spacerować po śródmiejskiej części tzw. starej dzielnicy kolejowej. Wyruszamy także do dzielnic. Piotr Weckwerth (autor bloga „Turystyka bez filtrów”) poprowadzi spacery m.in. po Bartodziejach, Osiedlu Leśnym, Wzgórzu Wolności... Zwiedzamy też obiekty - dodaje Filip Krauze.
W pierwszą niedzielę lipca (3.07.2022) przewodnikiem będzie Bogna Derkowska-Kostkowska (historyk sztuki, kierownik Pracowni Dziedzictwa Kulturowego Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury), która przybliży nam dzieje przemysłu na ulicy Jagiellońskiej. Zbiórka chętnych o godz. 10 przy wejściu na Campus WSG (ul. Grottgera).
Pełen i aktualny program można znaleźć na Facebooku na profilu organizatora - Bydgoszcz do odkrycia. Wszystkie wydarzenia są darmowe natomiast, na spływy kajakowe należy zapisać się wcześniej TUTAJ. Projekt w całości jest organizowany z budżetu Miasta Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy.

