Zobacz wideo: Szczepienia w szkołach wciąż za mało popularne
To konkurs unikalny na skalę Polski i z kilkudziesięcioletnią tradycją (pierwsza edycja odbyła się w 1984 r.), dający szansę bardzo młodym twórcom spróbować swych sił w dramaturgii i dramatopisarstwie.
- Głównym celem konkursu, zgodnie z misją twórców, prof. Haliny Machulskiej i prof. Macieja Wojtyszko, jest edukacja przez sztukę dzieci i młodzieży - przypomina Teatr Polski w Bydgoszczy jako organizator XVIII edycji konkursu.
Tegoroczne prace konkursowe mają mieć formę monodramu (utworu scenicznego na jednego wykonawcę), inspirowanego hasłem „Głos ludzki” i napisanego przez autorkę lub autora w wieku 12-21 lat. Każda z osób może przesłać na konkurs tylko jeden utwór wraz z formularzem zgłoszeniowym do 1 listopada 2021 r. włącznie na adres e-mail: [email protected].
Polecamy także
W październiku, w trakcie trwania konkurs, organizator dla biorących udział w konkursie udostępni w Internecie materiały video - masterclassy z wybitnymi dramatopisarzami: Julią Holewińską, Marią Wojtyszko i Davitem Gabunią, którzy opowiedzą o swoim warsztacie i metodach pisania, co stanowić będzie merytoryczną pomoc w tworzeniu utworów.
Jury konkursu wybierze najlepsze utwory, które w nagrodę będą opublikowane cyfrowo oraz zaprezentowane w formie szkicu scenicznego na scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Gala finałowa konkursu „Szukamy Polskiego Szekspira” planowana jest 4 grudnia 2021 r. podczas Festiwalu Prapremier.
Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszeniowym do pobrania na www.teatrpolski.pl TUTAJ oraz na www.assitej.pl

