Teledysk piosenki „Kiedy mamy siebie” powstał w krótkim czasie. Wymagało to dużego zaangażowania ze strony chóru, ponieważ pomysł pojawił się pod wpływem chwili.
Każdego dnia otrzymujemy informacje o nowych wariantach COVID-19, wzroście zachorowań czy nowych obostrzeniach sanitarnych. Większość z nas jest tym zmęczona, ale względu na wzrost zachorowań i liczbę osób umierających wśród Polaków, chór Medici Cantares postanowił poruszyć ten temat w niecodziennej formie.
Chórzyści swoim teledyskiem chcą pokazać znaczenie zdrowia i drugiego człowieka
Rok temu dużo osób starszych było samotnych w świątecznym czasie. Bali się spotkań z rodzinami i przyjaciółmi, ponieważ choroba i jej przebieg jest nieprzewidywalny.
- Uważamy, że jest to dzień, w którym nikt nie powinien być sam i czuć się samotny. Święta kojarzą się głównie z czasem spędzonym w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Chcieliśmy piosenką zaapelować do wszystkich ludzi, by dbali o siebie nawzajem - mówi Natalia Kazimierczak, lekarz dentysta ortodonta, jedna z chórzystek Medici Cantares.
Teledysk ukazuje otaczającą nas codzienność i problemy, z którymi się borykamy. Choroby, uzależnienia, niemożliwość spotkania się z bliskimi i samotność - to jedne z wielu niedogodności każdego dnia w naszym życiu. Piosenka ma na celu uświadomienie, że mamy siebie nawzajem, ale jeśli nie będziemy dbać o swoje zdrowie, to w trudnych chwilach będzie nam jeszcze ciężej. Dzięki wspólnemu działaniu można osiągnąć cel.
Cover piosenki z „Krainy lodu” jest apelem medyków do wszystkich ludzi, by decydować się na szczepienie i dzięki temu mieć siebie nawzajem jak najdłużej.
Więcej informacji na temat szczepień przeciw COVID-19 znajdziesz na:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Chórzyści Medici Cantares wspierali pracowników służby medycznej
Pół roku po rozpoczęciu pandemii, chór wykonał cover piosenki „Human”. Chcieli oni w ten sposób okazać wdzięczność wszystkim walczącym z koronawirusem, którzy również mają słabości i martwią się o swoje rodziny. W teledysku zachęcali do oddawania osocza przez ozdrowieńców, by w ten sposób pomóc drugiemu człowiekowi.
