Ołeksij Arestowycz, doradca prezydenta Zełenskiego, poinformował, że walki toczą się 4-5 km od granic miasta, od północnej strony Charkowa. Podkreślił, że żołnierzom Gwardii Narodowej udało się już zniszczyć cztery rosyjskie czołgi.
Jak informuje doradca szefa MSW, Anton Heraszczenko, przedmieścia Charkowa zostały ostrzelane z wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych Smiercz. Wcześniej rano Rosjanie ostrzelali pociskami rakietowymi obiekty wojskowe w mieście.
W leżącym kilka kilometrów na południowy wschód do Charkowa Czugujewie w wyniku ostrzału wybuchł pożar w budynku mieszkalnym. Zginęło dziecko. Ewakuowano z płonącego domu 15 mieszkańców. W ostrzale zginęła też kobieta, pracownica miejskiej spółki gazowej.
