W czwartkowe popołudnie studentki WSG wręczały najmłodszym przechodniom skakanki, bierki, karty Piotruś, a dorosłym ulotki, zapraszając w ten sposób na międzypokoleniowe Wielkie BydgoszczGranie!
- Młodym ludziom chcemy pokazać, a nieco starszym przypomnieć, że bez komputerów, internetu i smartfonów też można fajnie spędzić czas w towarzystwie rówieśników czy międzypokoleniowo - wyjaśnia Katarzyna Rupiczak, starosta III roku kierunku przemysłów kreatywnych na WSG, którego studenci w ramach pracy dyplomowej organizują dwudniową imprezę z grami planszowymi w roli głównej.
O tym, że bydgoszczanie chętnie grają w planszówki, studenci WSG przekonali się, zarówno przeprowadzając ankietę, jak i ogłaszając konkurs fotograficzny. - Okazało się, że 60 procent ankietowanych gra w gry planszowe. W jakie najczęściej? O tym opowiedzieli nam też bydgoszczanie podczas ulicznej sondy, którą zarejestrowaliśmy. Nasz filmowy reportaż, jak i wyniki badań co do popularności gier planszowych wśród bydgoszczan zaprezentujemy dziś o 14.30 - zaprasza Katarzyna Rupiczak.
Również dziś w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej WSG (ul. Królowej Jadwigi 14) będziemy mogli zobaczyć wystawę fotografii nadesłanych przez bydgoszczan w ramach ogłoszonego przez studentów konkursu Graj nie online. Zobaczymy 21 prac, a autorzy najlepszych zdjęć zostaną nagrodzeni podczas wernisażu o 16.00.
- Na nadesłanych zdjęciach gry praktycznie nie powtarzają się. Jest chińczyk, bierki, szachy, ale i gra planszowa stworzona od podstaw przez graczy - po prostu narysowana na kartce papieru - zdradza nam Katarzyna Rupiczak. Miłośnicy planszówek są także wśród pracowników naukowych WSG, którzy dziś powiedzą o typach gier czy pokutujących na ich temat stereotypach (wykłady o 12.15, 13.00, 13.45).
Wielkie BydgoszczGranie to także okazja, by wspólnie zagrać. Dziś o 17.00 studenci zapraszają do udziału w grze miejskiej „Z Rejewskim po WSG” - zapisy na miejscu 15.40-17.00 przy wejściu do APK.
A jutro - w Światowy Dzień Gier Planszowych! - w APK WSG wielki festyn gier. Od 12.00 do 15.00 zapisy chętnych do rozgrywek konkursowych z nagrodami. Zagrać można w chińczyka, „Wsiąść do pociągu: Europa” czy w „Państwa i miasta”. Rozgrywki 15.00-18.00. Poza tym, w gry bez prądu można wspólnie grać przez cały festyn.