https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojna na Ukrainie. Okupacyjne władze zapowiadają włączenie Chersonia do Rosji

Anna Piotrowska
Opracowanie:
Chersoń został zdobyty przez Rosjan na początku marca
Chersoń został zdobyty przez Rosjan na początku marca Fot. screen/ 24timezones.com
- Postrzegamy Federację Rosyjską jako nasz własny kraj – powiedział samozwańczy gubernator obwodu chersońskiego Wołodymyr Saldo.

Jego wypowiedź cytuje na Twitterze ukraińska gazeta internetowa "Kyiv independent". – Chersoń stanie się wkrótce częścią Rosji – miał powiedzieć Wołodymyr Saldo podczas pierwszego spotkania z rosyjskimi kolaborantami.

Wskazując, że postrzega Rosję jako swój własny kraj, poinformował, że nowy budżet Chersonia został zatwierdzony w rosyjskich rublach.

Zdecydowana większość obwodu chersońskiego została zajęta przez siły rosyjskie w pierwszym etapie wojny na Ukrainie. Główne miasto regionu zostało zdobyte na początku marca.

W ostatnim czasie rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówiąc o przyłączeniu obwodu chersońskiego do Federacji Rosyjskiej stwierdził, że decyzję tę powinni podjąć w referendum jego mieszkańcy. Wówczas, jak podkreślił, aneksja miałaby "prawne uzasadnienie".

Twitter

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski