Zobacz wideo: Budowa nowego kampusu Akademii Muzycznej może się rozpocząć.

Michalina Grugel i Lena Hermann uczęszczają do klasy II geodezyjnej. Do udziału w "Zwolnionych z Teorii" zachęciła je Anetta Kokoszewska, nauczycielka przedsiębiorczości.
- O akcji charytatywnej dla dzieci z tego szpitala myślałam już od jakiegoś czasu - przyznaje Michalina. - Dwa lata temu mój wówczas 8-letni kuzyn przebywał w tej lecznicy. Pobyt znosił ciężko, tęsknił za domem. Zgłosiłam się do pani Anetty z moim pomysłem i od niej dowiedziałam się, że można to zrobić w ramach “Zwolnionych z Teorii”.
Zabawki, kolorowanki, czy gry muszą być nowe
Do współpracy Michalina zaprosiła przyjaciółkę z klasy - Lenę i tak stworzyły zespół. Wspólnie wymyśliły hasło kampanii społecznej “Szkoły Dzieciom”, logo akcji i podzieliły się zadaniami.
- Początkowo myślałam o czytaniu dzieciom książek w szpitalu - mówi Michalina. - Jednak skontaktowałam się z lecznicą i okazało się, że z uwagi na pandemię nie możemy wejść na szpitalne oddziały. Stąd pomysł zbiórki darów. Mogą to być pluszaki, zabawki, gry, kolorowanki, ale nowe, bo to wymóg pandemiczny.
Lena zadbała, aby logo zostało wydrukowane. Przygotowała też stronę na Instagramie i się nią zajmuje.
- Jej zadaniem jest też kontakt z drukarniami. Mamy już zaprojektowane plakaty, które chcemy, po uzyskaniu zgód, wywiesić w bursach, internatach, szkole, ale potrzebujemy kogoś, kto by nam je wydrukował, najlepiej za darmo - mówi Michalina. - Ja rozdzielam zadania i odpowiadam np. za nawiązanie współpracy z firmami, które mogłyby przekazać też dary dla dzieciaków.
Zbiórka darów już trwa w budowlance
- Upominki można przynosić do 25 marca i zostawić je w portierni szkoły - mówi Michalina. - Na stronie internetowej szkoły są już wszystkie informacje. Najważniejsze, żeby mali pacjenci byli zadowoleni. Aby jak wrócą do domu, mogli powiedzieć: “W szpitalu były też fajne chwile, bo dostaliśmy prezenty od dziewczyn z budowlanki”.
Anetta Kokoszewska jest pod wrażeniem aktywności uczennic.
- O wszystko zadbały same, a robią to w swoim czasie wolnym - mówi nauczycielka. - Jako mentor wspierałam je w tych działaniach. Spodobało mi się, że wykazały się kreatywnością, że Michalina przyszła sama z pomysłem akcji charytatywnej. Oczywiście, ukierunkowałam ją i Lenę. Podpowiedziałam, by to zrobić w ramach “Zwolnionych z Teorii”. Przedstawiły mi projekt i przedyskutowałyśmy ich propozycje.
Dodajmy, że każdy, kto ukończy projekt w “Zwolnionych z Teorii” otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami. Najlepsze zespoły w Polsce walczą o Nagrodę "Wilków".