MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Projekt licealistów bydgoskiej "Jedynki" - SheSpeaksSuccess. Historie kobiet sukcesu są tu inspiracją - zdjęcia

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
"SheSpeaksSuccess", czyli "Ona mówi sukcesem" - tak nazywa się projekt, który wymyśliło i wcieliło w życie czworo uczniów bydgoskiej "Jedynki". Julia Krupa (na zdjęciu od lewej), Anna Szwarc i Nadia Muża  są uczennicami klasy II o profilu humanistyczno-prawnym. Czwartym członkiem zespołu jest Patryk Stelmaszek, uczeń klasy III, który aktualnie przebywa na wymianie i uczy się w Armenii w ramach programu uczniowskiego.
"SheSpeaksSuccess", czyli "Ona mówi sukcesem" - tak nazywa się projekt, który wymyśliło i wcieliło w życie czworo uczniów bydgoskiej "Jedynki". Julia Krupa (na zdjęciu od lewej), Anna Szwarc i Nadia Muża są uczennicami klasy II o profilu humanistyczno-prawnym. Czwartym członkiem zespołu jest Patryk Stelmaszek, uczeń klasy III, który aktualnie przebywa na wymianie i uczy się w Armenii w ramach programu uczniowskiego. Dariusz Bloch
Ten projekt ma pokazać młodym kobietom, że one także mogą odnieść sukces. Realizują go uczniowie I LO w Bydgoszczy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W sobotę (13 kwietnia) podsumowali dotychczasowe działania podczas uroczystej gali, którą zorganizowali w Wyższej Szkole Gospodarki.

"SheSpeaksSuccess", czyli "Ona mówi sukcesem" - tak nazywa się projekt, który wymyśliło i wcieliło w życie czworo uczniów bydgoskiej "Jedynki". Anna Szwarc, Nadia Muża i Julia Krupa są uczennicami klasy II o profilu humanistyczno-prawnym. Czwartym członkiem zespołu jest Patryk Stelmaszek, uczeń klasy III, który aktualnie przebywa na wymianie i uczy się w Armenii w ramach programu uczniowskiego.

O Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii młodzież dowiedziała się już w klasie I.

- Jej idea bardzo nam się spodobała - mówi Anna Szwarc. - Główne motto olimpiady brzmi ,,Działaj dla innych, ucz się dla siebie”, a ponieważ dla całej naszej czwórki bardzo ważne są sprawy lokalnej społeczności i samorozwój, więc od razu wiedzieliśmy, że chcemy zrobić coś dobrego.

Wywiady z kobietami sukcesu i nie tylko

Pomysł na projekt zrodził się w listopadzie, kiedy na platformie pojawił się program Girls, Women, Leaders, którego partnerem jest Avon. - Ta tematyka nas zainteresowała i rozpoczęliśmy pracę nad planowaniem naszych działań na kolejne miesiące - mówi Nadia Muża.

Młodzież wszystko sobie dokładnie przeanalizowała i rozpisała.

- Regularnie łączmy się online i dyskutujemy nad kolejnymi krokami - mówi Julia Krupa. - U nas nie ma podziału na role. Jesteśmy jednym zespołem, który ma wspólny cel, dlatego na bieżąco dzielimy się zadaniami w zależności od czasu, jakim w danym momencie dysponujemy.

Uczniowie I LO im. Cypriana Kamila Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi zrealizowali już warsztaty w liceach i szkołach podstawowych, przygotowali też szkolną drużynę dziewcząt do Jedynkowego Turnieju Debat Oksfordzkich dla początkujących. Na tym nie koniec.

- Zorganizowaliśmy również Dzień Kobiet w naszej szkole i przeprowadziliśmy już kilka wywiadów z kobietami sukcesu. Pokazując ich historie chcemy powiedzieć młodym kobietom, że one także mogą odnieść sukces. To ma być dla nich inspiracja - zaznaczają uczniowie "Jedynki".

Aby zostać finalistami Olimpiady Zwolnieni z Teorii, licealiści muszą ukończyć projekt do 23 kwietnia br.

Gala kobiety na szczytach - Gala sukcesu i inspiracji

Podsumowaniem ich dotychczasowych działań była "Gala kobiety na szczytach - Gala sukcesu i inspiracji", która odbyła się w sobotę (13 kwietnia) w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. W jej programie nie zabrakło, m.in., rozmowy z psychologiem o sukcesie i wytrwałości, prelekcji z coachem "Ścieżki Wzrostu - odkrywanie potencjału osobistego" oraz panelu dyskusyjnego "Kobiety w świetle sukcesu - panel inspiracji i wiedzy". Był też występ artystyczny i słodki poczęstunek.

- Gala miała za zadanie nie tylko podsumować inicjatywy, które podjęliśmy do tej pory, ale też pokazać, że chcemy kontynuować naszą przygodę z tym projektem - podkreśla Anna Szwarc. - Mamy już umówione wywiady na kolejne dwa miesiące, więc wciąż będziemy dzielić się wartościowymi treściami.

Młodzież zadbała też o promocję. Gala została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy, patronatem honorowym Przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy i patronatem Młodzieżowej Rady Miasta.

- Patronat merytoryczny nad wydarzeniem sprawowało I LO w Bydgoszczy - informują uczniowie. - Wsparcia udzielił nam też Samorząd Uczniowski I LO. Pozyskaliśmy również dwóch patronów medialnych oraz 4 partnerów.

Uczniom "Jedynki" dotychczas udało się nawiązać współpracę z ponad 30 kobietami sukcesu. Wśród nich są, m.in., Gosia Leitner, Karolina Gruszecka, Gabriela Talaczek, Katarzyna Węsierska, Monika Matowska, Anna Niewiadomska, Monika Mrozowska, Anna Lipiak, Agnieszka Rypel czy Renata Tomaszewska.

- Ich historie stają się inspiracją dla osób oglądających nasze wywiady, szczególnie młodych dziewczyn. Są świadectwem na to, że każda z nas może osiągnąć to, czego pragnie - mówi Anna Szwarc.

Działania uczniów "Jedynki" można śledzić na Instagramie: shespeakssuccess_pl oraz na koncie międzynarodowym - shespeakssuccess_int - ponieważ przeprowadzili też wywiad w języku angielskim.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera