Faktem jest, że liczba szamb z roku na rok się zmniejsza. Jeszcze trzy lata temu było ich około dwóch tysięcy, obecnie w Bydgoszczy, nie licząc ogródków działkowych, jest 819.
W tym roku zaplanowano w mieście kolejne prace związane z rozbudową sieci kanalizacyjnej. Na ul. Górzyskowo roboty są skoordynowane z trwającą już przebudową ulicy w ramach inicjatyw lokalnych.
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja zaprojektują i wybudują też kanalizację w ciągu ulicy Meysnera. Poza tym odcinki sieci kanalizacyjnej powstaną, między innymi, w rejonie ulic Lisiej na Prądach i Jasinieckiej na osiedlu Eskulapa.
Łącznie w tym roku mają zostać ułożone dwa kilometry rur.
PRZECZYTAJ:Małe mieszkanie w centrum miasta z szambami w tle
Najwięcej zbiorników zlokalizowanych jest na terenach osiedli jednorodzinnych, ale funkcjonują one także blisko centrum miasta. Posesja przy Małej, niewielkiej ulicy tuż za siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy Fordońskiej, jest tego najlepszym przykładem. W dodatku na Małej dwa lata temu została położona kanalizacja, ale o budynku pod numerem 4, administrowanym przez ADM, jakby zapomniano. Mieszkańcy nie bardzo wiedzą, dlaczego.