„Poznaj industrialną Bydgoszcz”. Dzieje Kanału Bydgoskiego...

„Poznaj industrialną Bydgoszcz”. Dzieje Kanału Bydgoskiego na wystawie i w terenie

Justyna Tota

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Kanał Bydgoski podczas wycieczki będzie poznawany nie tylko na muzealnej makiecie, ale i podczas wyprawy w to miejsce

Kanał Bydgoski podczas wycieczki będzie poznawany nie tylko na muzealnej makiecie, ale i podczas wyprawy w to miejsce ©Dariusz Bloch

W sobotę o 11.00 czas na kolejną wycieczkę tegorocznego cyklu „Poznaj industrialną Bydgoszcz”. Tym razem przewodnik oprowadzi po najmniejszym muzeum z największym eksponatem w naszym mieście! Tradycyjnie już wycieczkowiczów czekają dodatkowe atrakcje i niespodzianki z okazji Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego. Zapisy na wycieczkę prowadzone są pod numerem telefonu: 52 585 99 09. Dzięki uprzejmości MOB nasi Czytelnicy mogą wygrać podwójną wejściówkę na wycieczkę!
Kanał Bydgoski podczas wycieczki będzie poznawany nie tylko na muzealnej makiecie, ale i podczas wyprawy w to miejsce

Kanał Bydgoski podczas wycieczki będzie poznawany nie tylko na muzealnej makiecie, ale i podczas wyprawy w to miejsce ©Dariusz Bloch

To najmniejsza placówka muzealna w Bydgoszczy z największym eksponatem tuż obok! Mowa oczywiście o Muzeum Kanału Bydgoskiego, które będzie gościć wycieczkowiczów w najbliższą sobotę o 11.00 w ramach tegorocznego cyklu „Poznaj industrialną Bydgoszcz”.

Obecna siedziba muzeum w zabytkowym budynku gospodarczym na dziedzińcu III LO (przy ul. Nowogrodzkiej 3) być może jest niewielka, ale ciekawych eksponatów, wartych zobaczenia, jest tu bardzo wiele.
Wśród nich, m.in., makiety Kanału Bydgoskiego z 1800 roku, makiety śluzy trapezowej i śluzy Okole, wiele archiwalnych fotografii czy planów. Są też takie rarytasy, jak np. mundury marynarzy i szyprów żeglugi śródlądowej czy wioślarska dębowa łódź z 1920 roku...

Po Muzeum Kanału Bydgoskiego oprowadzi kustosz placówki Tomasz Izajasz, który zabierze wycieczkowiczów również na wyprawę nad sam Kanał Bydgoski, by uzmysłowić m.in., jak to miejsce przez lata przeobrażało się i jaki miało wpływ na życie w Bydgoszczy.

Oczywiście, na uczestników wypraw z cyklu „Poznaj industrialną Bydgoszcz” czekają także dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, w których można wygrać upominki nawiązującego do Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.

Udział w wycieczce jak zawsze jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o zapisach, które prowadzone są pod numerem telefonu: 52 585 99 09.

Konkurs


Podwójną wejściówkę można wygrać też w naszym konkursie. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza przyśle pod adres mailowy: j.tota@express.bydgoski.pl poprawną odpowiedź na pytanie: Kto był budowniczym Kanału Bydgoskiego?

Nasz zwycięzca, oprócz uczestnictwa w wycieczce z osobą towarzyszącą, otrzyma również od MOB upominki, upamiętniające Rok Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego.Zobacz wideo: Wszystkie ceny w górę - susza niszczy plony | wzrost cen żywności

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
„Poznaj industrialną Bydgoszcz”,

dr Grażyny Jolanty Ciemniak z sld (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

leczyła ta znachorka czerwona Zachem, tak długo i cierpliwie aż... zdechł nma.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo