Pół tysiąca rowerzystów weźmie udział w Bydgoskim Święcie...

Pół tysiąca rowerzystów weźmie udział w Bydgoskim Święcie Cyklicznym, a może być ich jeszcze więcej. Dołączcie - zapisy trwają do środy!

jt

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Rowerzyści wystartują z placu Wolności do Ostromecka

Rowerzyści wystartują z placu Wolności do Ostromecka ©Archiwum Dariusz Bloch

Blisko 500 osób zapisało się już do udziału w Bydgoskim Święcie Cyklicznym, które odbędzie się w najbliższą niedzielę (3 czerwca). Ta liczba może być jeszcze większa, bo kolejni chętni mogą zapisywać się do środy (30 maja).
Rowerzyści wystartują z placu Wolności do Ostromecka

Rowerzyści wystartują z placu Wolności do Ostromecka ©Archiwum Dariusz Bloch

Rowerzyści do pokonania będą mieć 16 km - wyruszą z placu Wolności do Ostromecka, gdzie odbędzie się piknik z konkursami, do wygrania są dwa rowery i wycieczka do Brukseli.

Przejazd rozpocznie się o godz. 10 na placu Wolności i rowerzyści będą mieli do przebycia 16-kilometrową trasę. Zapisy trwają do środy (30 maja), a na liście startowej jest już prawie 500 osób. Najmłodsza uczestniczka ma 10 miesięcy, a najstarszy uczestnik – 74 lata.

Pierwszych zapisanych 400 osób otrzyma t-shirty, natomiast wszyscy uczestnicy zostaną obdarowani smyczami, opaskami odblaskowymi, imiennym numerem startowym oraz bonem na kiełbaskę z grilla. Te będzie można wykorzystać na pikniku, który odbędzie się w cieniu pałacu w Ostromecku. Poza wymienionymi atrakcjami, każdy będzie mógł spróbować swoich sił w konkursach sprawnościowych oraz sprawdzających wiedzę. Jest o co walczyć, bo do wygrania są dwa rowery oraz w pełni opłacona wycieczka do Brukseli z posłem do Parlamentu Europejskiego, Tadeuszem Zwiefką.

Idea Święta Cyklicznego narodziła się kilka lat temu jako cykl imprez odbywających się w tym samym czasie w kilkunastu miastach Polski. Głównym celem jest promocja roweru jako alternatywnego środka transportu i pokazanie, że cykliści potrafią się dobrze bawić. - W czasie tej imprezy stawiamy w szczególności na ten aspekt rekreacji, wspólnego spędzania czasu, aktywnego odpoczynku. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie wprowadzili elementów edukujących społeczeństwo takich jak miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych, pokazy pierwszej pomocy, czy znakowanie rowerów – mówi prezes Stowarzyszenia Bydgoska Masa Krytyczna, Wojciech Bulanda. - Uczestnicy będą mogli też skorzystać z bezpłatnego przeglądu rowerów czy poddać się analizie składu ciała – dodaje.

Trasa przejazdu: plac Wolności – Gdańska – Mickiewicza – Powstańców Wielkopolskich – Gajowa – Głowackiego – Kijowska – Łęczycka – Fordońska – most na Wiśle – DK80 – droga wojewódzka 551 - Ostromecko

Szczegółowe informacje o zapisach można znaleźć na stronie masa.bydgoszcz.pl i na Facebooku Bydgoskiej Masy Krytycznej. Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Pogoda na wtorek, 29 maja


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
?

Radek (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Po pierwsze nie 16 a prawie 20 kilometrów, po drugie: podjazdu do Ostromecka po 19tu km najmłodsi raczej nie wytrzymają - po trzecie: powrót na własną rękę, przez teren gdzie nie ma ścieżek...rozwiń całość

Po pierwsze nie 16 a prawie 20 kilometrów, po drugie: podjazdu do Ostromecka po 19tu km najmłodsi raczej nie wytrzymają - po trzecie: powrót na własną rękę, przez teren gdzie nie ma ścieżek rowerowych - do tego to kolejne 20 km...
Ktoś baaaardzo mało przemyślał trasę i lokalizację - podejrzewam fanatyków z "masy krytycznej".
PS. Od bardzo niedawna jeżdżę rekreacyjnie na rowerze, robiąc z "przyczepą" w postaci 12to latka średnio po 25 km dziennie, ale jakoś sens lokalizacji tej "rodzinnej" imprezy do mnie nie przemawia. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo