Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miriam Aleksandrowicz, aktorka i reżyserka dubbingowa, nie żyje. Niedawno odbierała nagrodę w Bydgoszczy

OPRAC.:
Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Miriam Aleksandrowicz zmarła w wieku 65 lat.
Miriam Aleksandrowicz zmarła w wieku 65 lat. Arkadiusz Wojtasiewicz
Zmarła Miriam Aleksandrowicz. O jej śmierci m.in. poinformował Andrzej Golimont, prezes Szpitala Praskiego w Warszawie: „Odeszła Miriam Aleksandrowicz. Legenda polskiego dubbingu. Przyjaciółka od lat ponad 30. Osoba o wyjątkowym poczuciu humoru. Wszystko co chciałbym napisać więźnie w gardle” – napisał Andrzej Golimont na Facebooku. O odejściu aktorki napisał też Radosław Koch, zajmujący się między innymi tematyką dubbingu. Artystka w kwietniu była gościem na bydgoskich Animocjach, gdzie odebrała nagrodę.

Miriam Aleksandrowicz nie żyje

Śmierć aktorki potwierdziła także jej siostra, Magdalena Aleksandrowicz

Miriam Aleksandrowicz zmarła, mając 65 lat.

W kwietniu 2023 roku odebrała nagrodę na festiwalu w Bydgoszczy

Miriam Aleksandrowicz uhonorowana została w tym roku w Bydgoszczy na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych Animocje, który od 2014 r. przyznaje Nagrodę za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu. W kwietniu 2023 r. nagroda ta trafiła w ręce Miriam Aleksandrowicz.

Niezwykle bogate portfolio Miriam Aleksandrowicz

Aktorka odpowiedzialna była za ponad sto polskich wersji językowych w filmowych i serialowych hitach. Dubbingiem zajmowała się od piątego roku życia. Pracowała u boku takich osobowości jak Jan Kreczmar, Andrzej Seweryn, Marian Kociniak czy Mariusz Dmochowski. Jej debiutem dubbingowym był film „Bingo” opowiadający historię przyjaźni chłopca i cyrkowego psa. Miała na swoim koncie także telewizyjne części „Muppetów”, serię przygód o Asterixie i Obelixie, „E.T”, serial „Przyjaciele”, film „Babe - świnka z klasą”, filmową wersja „Kacpra”, za który otrzymała podziękowanie za najlepszy dubbing światowy. Wyreżyserowała również seriale animowane m.in. „Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster”, w którym wcieliła się w Panią Foster, „Kurdów”, w których zasłynęła jako Babcia oraz „Chojraka - tchórzliwego psa” (jako Muriel Motyka). Z kolei fani gier komputerowych doceniają jej pracę nad dubbingiem takich tytułów jak „Diablo II”, „Might&Magic: Heroes”, „Larry: Miłość na fali” czy „Kapitan Pazur”.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera