Rekord w rytmie Miasta - pod takim hasłem podczas Drums Fusion 2022 zostanie podjęta próba bicia rekordu Polski w największej liczbie osób grających na instrumentach z recyklingu. Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, jako organizator festiwalu, zachęca wszystkich, by dołączyć do bicia rekordu.
Zobacz, tak bito rekordu Guinessa na Drums Fusion 2017 w Bydgoszczy
Każdemu potrzebny będzie jednak instrument z recyklingu, który można wykonać samemu w domu z pomocą filmu instruktażowego na YouTube MCK [TUTAJ] albo wziąć udział w warsztatach, które są przydzielone na cztery grupy ze względu na rodzaje instrumentów.
- Grupa I - sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane) może przyjść do Aktywnego Warsztatu przy ul. Abrahama 8a (os. Błonie) w najbliższą środę (18 maja) lub czwartek (19 maja) w godz. 16.30 -17.30 bądź w sobotę (21 maja) 11-12.
- Grupa II to sekcja senioralna, tworząca tzw. kije deszczowe na Barce Lemara (ul. Spichlerna 1) w piątek (20 maja) w godz. 11-13.
- Grupa III to sekcja dzwonków (instrumentów blaszanych), dla której warsztaty są 24 maja (wtorek) o godz. 17 - także na Barce Lemara.
- Grupa IV to sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery) we wtorek (17 maja) godz. 11.30 w Młynach Rothera (u. Mennica 10).
- Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale należy zgłosić swój udział, pisząc maila na adres: [email protected] i podając sekcję.
28 maja 2022 przyjdź na Stary Rynek w Bydgoszczy, zrób instrument i dołącz do bicia rekordu Polski!
Także w dniu bicia rekordu, czyli 28 maja (sobota) można przyjść na Stary Rynek z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, by podczas otwartych warsztatów od godz. 13.30 na miejscu zbudować swój instrument. Przynieście ze sobą, np. tuby z kartonu, wiaderka plastikowe, garnki i pokrywki, puszki, drewniane łyżki, a także zalegające w szafce ryż, kaszę i inne produkty, z których można zrobić perkusjonalia.
Jak zapowiada MCK, wszyscy, którzy 28 maja przyjdą na Stary Rynek bić rekord Polski, zostaną podzieleni na cztery grupy:
- Sekcja dzwonków (instrumenty blaszane)
- Sekcja surdo (bębny zrobione z plastikowych wiader)
- Sekcja cajonowa (pudła kartonowe, skrzynki drewniane)
- Sekcja chocalho (dzwonki, przeszkadzajki, grzechotki i shakery).
Próba bicia rekordu rozpocznie się o godz. 16, wybijając rytm do utworu „Na drodze tej” z filmu „Vaiana”.
Dla osób zapisanych gadżety Drums Fusion 2022
Warto do 26 maja godz. 12 zapisać się na bicie rekordu, ponieważ osoby zapisane mogą liczyć na festiwalowe gadżety jak czapeczka, koszulka, buff typu komin. Zapisy pod adresem: [email protected] (należy podać imię i nazwisko, numer kontaktowy i wiek uczestnika - osoby do 14. roku życia podczas imprezy muszą być pod opieką dorosłych).
