Przebudowa zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy

Odwiedzając Galerię Miejską bwa, warto zajrzeć do „Rhizopolis”, czyli miasta korzeni utworzonego, zgodnie z ideą Joanny Rajkowskiej, pod powierzchnią lasu, przez uciekinierów z powierzchni Ziemi. To także scenografia futurystycznego filmu, który wprowadza nas w świat hipotetycznej przyszłości człowieka, po spodziewanej wielkiej katastrofie kończącej trwającą obecnie epokę antropocenu (dominacji człowieka nad planetą̨ i związanego z tym destrukcyjnego na nią̨ wpływu). Niezwykłą instalację w Galerii Miejskiej bwa, prezentowaną w ramach festiwalu tegorocznego Oko nigdy nie śpi, można zwiedzać do 4 września.
Zabawki, ale osadzone we określonym kontekście zobaczyć można z kolei na wystawie Elwiry Sztetner „Ćwiczenia z empatii”. - Plusz, puch i cekiny to oprawa dla opresyjnej i przemocowej relacji. To początek drogi, przyuczania do obojętności i podmiotowego traktowania zwierząt - czytamy w zapowiedzi wystawy, którą można już zwiedzać. Ekspozycja czynna do 28 sierpnia.
Polecamy także
- Wyruszyli w fascynującą podróż po historii kolei w Bydgoszczy [zobacz zdjęcia]
- Pola Negri 2022 poszukiwana! Casting ogłasza Kino Pomorzanin w Bydgoszczy
- Gdzie rośnie Bydgoskie Drzewo Roku 2022? Wskaż adres i zgłoś do konkursu
- Muzyka z kosmosu i jubileuszu Capelli Bydgostiensis, czyli dwa koncerty pod gwiazdami
Natomiast w kameralnej siedzibie Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 3, wystawa grafiki Jana Gordona „Lubię ekspresjonizm”. W blisko 30 linorytach, prezentowanych na wystawie do 30 lipca, artysta sięga po tematy trudne, „czasami sięgające mrocznych zakamarków podświadomości”.
Tymczasem w sierpniu Galeria Miejska BWA otworzy kolejną wystawę, tym razem zbiorową „Wszystko jest historią pewnej miłości”. Tytuł ekspozycji jest inspirowany słowami Anny Choińskiej, które w oryginale brzmią tak: Wszystko jest historią jakiejś miłości.
- Prezentacja wpisuje się w nurt kultury regeneracji oraz slow art, czyli formy aktywizmu, która czyni sztukę bardziej dostępną szerszej publiczności, a galerię czyni raczej doświadczeniem i miejscem wymiany emocji, która ma miejsce w spotkaniu ze sztuką - zapowiada Galeria Miejska BWA, zapraszając na wernisaż 3 sierpnia o godz. 18 do swej głównej siedziby.
Uwaga, ze względu na prace remontowe elewacji głównego budynku Galerii Miejskiej bwa przy ul. Gdańskiej 20, zmieniły się godziny otwarcia Galerii, która zaprasza w swe progi
- od wtorku do piątku w godz.15-20,
- w soboty i niedziele 11.30-16.30.
- W poniedziałki instytucja jest nieczynna.
- Nowe godziny dla zwiedzających obowiązują do odwołania. Wstęp bezpłatny.