Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dzieci poznają tajemnice wody, zagrają skecze

jt
Muzeum Wodociągów przez całe ferie od poniedziałku do czwartku zaprasza m.in. do zabytkowej hali pomp, gdzie najmłodsi będą mogli przeprowadzić ciekawe eksperymenty z wodą czy uczestniczyć w zabawach teatralnych
Muzeum Wodociągów przez całe ferie od poniedziałku do czwartku zaprasza m.in. do zabytkowej hali pomp, gdzie najmłodsi będą mogli przeprowadzić ciekawe eksperymenty z wodą czy uczestniczyć w zabawach teatralnych Dariusz Bloch
Zwiedzanie połączone z ciekawymi opowieściami, wodne eksperymenty dla najmłodszych, a także „Kabaretowy kogel- mogel”, czyli zabawy w teatr - to propozycje Muzeum Wodociągów.

W czasie ferii zimowych (od 30 stycznia do 10 lutego) Muzeum Wodociągów zaprasza do hali pomp przy ul. Gdańskiej 242 i wieży ciśnień przy ul. Filareckiej 1 od poniedziałku do czwartku w godz. 9-14.

- Wszystkim proponujemy zwiedzanie (także indywidualne) połączone z opowieścią o wodzie, jej ciekawych właściwościach, sposobach pozyskiwania od czasów najdawniejszych, o prawie 500-letniej historii bydgoskich wodociągów, ilustrowanej filmem i zdjęciami - zaprasza Paweł Antonkiewicz z Muzeum Wodociągów. Chęć zwiedzania grupowego należy zgłosić pod nr tel.: 882 050 656.

Najmłodsi (dzieci do 8 lat) w siedzibie muzeum przy Gdańskiej 242 mogą poznać tajemnice wody, odkrywając je w eksperymentach. - Dowiedzą się, między innymi, dlaczego jedne rzeczy pływają, a inne toną, że woda jest doskonałym klejem, a pieprz nie lubi mydła… - zdradza Paweł Antonkiewicz. Na eksperymenty można wybrać się grupą (maksymalnie do 20 osób!), ale najpierw należy zadzwonić pod nr: 882 050 656.

W środy - 1 i 8 lutego - o godzinie 11 Muzeum Wodociągów zaprasza również do hali pomp przy ul. Gdańskiej 242 na „Kabaretowy kogel- mogel”, przygotowany przez Wandę Doman-Rzyską i Eugeniusza Rzyskiego.
- Naszym celem jest, aby jak największa liczba dzieci mogła się popisać swoimi zdolnościami aktorskimi, dlatego program składa się ze scenek, skeczy, w których dzieci z widowni mogą przyjść na scenę i zagrać wspólnie z nami, otrzymując konkretne zadania aktorskie. Za wspólną grę na scenie dzieci otrzymują od nas podziękowanie w postaci lizaczków. Całość okraszona jest piosenkami wpadającymi w ucho, więc program przyciąga uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Duża liczba rekwizytów i różnorodność granych przez nas postaci, dodatkowo uatrakcyjnią to spotkanie – mówią autorzy spektaklu.

Przedstawienie potrwa godzinę. W sali jest 200 miejsc. Połowę z nich będzie dla dzieci z rodzicami, babciami czy dziadkami, druga dla grup zorganizowanych, opiekunowie proszeni są o zgłoszenia - nr tel. 882 050 656.

Wszystkie zajęcia proponowane przez Muzeum Wodociągów są bezpłatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!