- Ten ośrodek kultury, choć prowadzony w domu prywatnym przez organizację pozarządową, oferuje bydgoszczanom nie mniej interesujących propozycji, co spore domy kultury finansowane z budżetu. Co równie ważne, przy Domu Legend Bydgoszczy utworzyła się nieformalna grupa osób, oddziałująca kulturotwórczo na lokalną społeczność - mówił nam Tadeusz Oszubski, bydgoski pisarz i dyrektor kreatywny Fundacji Nasza tradycja - nasza przyszłość, która prowadzi Dom Legend Bydgoszczy.
Słowa te potwierdzają regularnie (co środę) organizowane spotkania, podczas których w Domu Legend Bydgoszczy gościli już mniej lub bardziej znani bydgoszczanie i to nie tylko ze świata kultury. W domu prezes fundacji Małgorzaty Stawickiej miał miejsce niejeden wywiad, wernisaż czy promocja książki, w tym debiuty.
Dom Legend Bydgoszczy w grudniu rozpoczął drugi rok działalności i ma już propozycje na pierwszy miesiąc 2019 roku.
I tak oto: 9 stycznia w ramach cyklu Bydgoska Legenda Miesiąca red. Beata Korzeniowska z Radia Złote Przeboje przeprowadzi wywiad na żywo z Pawłem Straszewskim - piłkarzem grającym też w barwach bydgoskiego klubu Zawisza, pomocnikiem w młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, z którą uzyskał wicemistrzostwo Europy w 1981 r.
W kolejne środy odbędą się: 16 stycznia wernisaż wystawy malarstwa Anny Osińskiej - artystki plastyczki, na co dzień prowadzącej Galerię Autorską artGallery oraz prezes Stowarzyszenia Działań Artystycznych; 23 stycznia prelekcję na temat „Dieta bez mitów” wygłosi dietetyk, trener i zawodnik sportów walki Zbigniew Stawicki.
Natomiast 30 stycznia o fordońskich czarownicach, czyli kobietach w Fordonie, które w XVII w. sądzono za czary powiedzą Aneta i Robert Szydłowscy, ubrani w strojach z epoki.
Każde środowe spotkanie w Domu Legend Bydgoszczy przy ul. Bartosza Głowackiego 10 jak zawsze rozpoczyna się o 18.00, wstęp wolny.

Płaca minimalna wzrośnie od 2019 roku