Bydgoszcz czyta z Ewą Chotomską [wejściówki do odbioru w...

Bydgoszcz czyta z Ewą Chotomską [wejściówki do odbioru w TPB]

oprc. jt

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Ewa Chotomska i Jolanta Niwińska podczas spotkania z młodzieżą w rozgłośni Polskiego Radia PiK w 2009 roku

Ewa Chotomska i Jolanta Niwińska podczas spotkania z młodzieżą w rozgłośni Polskiego Radia PiK w 2009 roku ©Archiwum Jolanty Niwińskiej

W sobotę, 14 maja, Teatr Polski stanie się miejscem kolejnej Bydgoskiej Biesiady Czytelniczej, której gościem będzie Ewa Chotomska - pisarka, słynna Ciotka Klotka w Tik-Taku, reżyserka, autorka programów i tekstów piosenek dla dzieci. Bezpłatne wejściówki na biesiadę można odbierać w kasie teatru.
Ewa Chotomska i Jolanta Niwińska podczas spotkania z młodzieżą w rozgłośni Polskiego Radia PiK w 2009 roku

Ewa Chotomska i Jolanta Niwińska podczas spotkania z młodzieżą w rozgłośni Polskiego Radia PiK w 2009 roku ©Archiwum Jolanty Niwińskiej

Ewa Chotomska to nie tylko słynna Ciotka Klotka, która zdobyła sympatię młodych telewidzów jako bardzo kolorowa bohaterka popularnego programu Tik-Tak. To teksty jej piosenek śpiewały (także w Tik-Taku) Fasolki. W latach 80. i 90. nie było chyba dziecka, które nie potrafiłoby zanucić i często też tańczyć do hitów takich, jak „Szczotka, pasta”, „Mydło lubi zabawę” czy „Moja fantazja”. Jest też autorką innych programów edukacyjnych dla dzieci - Budzik czy Jedyneczka.


Książek Ewy Chotomskiej reklamować właściwie nie trzeba. „Zając Poziomka”, „Zagadki”, „Kuchenny alfabet”, „Pamiętnik Felka Parerasa” - znają i czytają niemal wszyscy.

- Ewa Chotomska to także entuzjastka i popularyzatorka idei bookcrossingu. Książki autorki i jej mamy, Wandy Chotomskiej, asystowały moim podróżom, w plecaku na kraniec globu, jechały by edukować, motywować, inspirować. Edytorskie perełki. Cieszą dzieci w Papui Nowej Gwinei, Meksyku, Indonezji - wymienia Jolanta Niwińska, inicjatorka Bydgoskich Biesiad Czytelniczych, która w najbliższą sobotę (14 maja) o godz. 11 w Teatrze Polskim w Bydgoszczy poprowadzi spotkanie z Ewą Chotomską.
Książki polskich pisarzy, w tym Ewy i Wandy Chotomskich, uwolnione przez Jolantę Niwińską plemieniu Palimbe, Papua Nowa Gwinea (większość w wersji anglojęzycznej).
Archiwum Jolanty Niwińskiej

Biesiadzie towarzyszyć będzie muzyka i oczywiście piękne czytanie. Fragmenty książek Ewy Chotomskiej czytać będzie Ewa Dąbska, dziennikarka Polskiego Radia PiK, oraz uczniowie z bydgoskich szkół.

Uwaga! Bezpłatne wejściówki na biesiadę można odbierać do piątku, 13 maja (lub do wyczerpania puli biletów) w godz. 10-19 w kasie teatru (główne wejście). W sobotę, 14 maja, wejściówki nie będą już wydawane.

KIEDY? GDZIE? ZA ILE?
Z cyklu Czytająca Bydgoszcz - Bydgoska Biesiada Czytelnicza z Ewą Chotomską - 14 maja (sob.) godzina 11.00
Teatr Polski im. Hieronima Konieczki
, wstęp za okazaniem wejściówki

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo