Buczkowski z brązem [zdjęcia]

Tekst Krzysztof Wypijewski, foto Jarosław Pabijan
Mistrzem został Tomasz Jędrzejak z Betardu Wrocław. Srebro dla Rafała Okoniewskiego (Marma Rzeszów), który w wyścigu dodatkowym pokonał Krzysztofa Buczkowskiego z bydgoskiej Polonii.

Wczorajszy turniej nie miał oszałamiającej obsady. Zabrakło m.in. Tomasza Golloba (zrezygnował ze startu w eliminacjach), Jarosława Hampela (kontuzja) oraz Grzegorza Walaska i Janusza Kołodzieja (odpadli w kwalifikacjach). <!** reklama>

Słabsza obsada nie oznaczała jednak braku emocji. Przed ostatnią serią szanse na złoto zachowywało aż sześciu żużlowców. Ostatecznie zwycięsko z tej batalii wyszedł Tomasz Jędrzejak (14 punktów). Popularny „Ogór” potwierdził tym samym, że dobre występy w lidze nie są dziełem przypadku.

O srebrnym i brązowym medalu rozstrzygnął bieg dodatkowy z udziałem Rafała Okoniewskiego i Krzysztofa Buczkowskiego (obaj po 11 pkt). Lepiej ze startu ruszył „Okoń” i nie dał się już dogonić. Kibice Polonii i tak byli jednak zadowoleni. Ostatnim żużlowcem bydgoskiego klubu, który stał na podium IMP był Tomasz Gollob (srebro w 2003 roku).

Pecha miał Adrian Miedziński. W 6. gonitwie wyraźnie prowadził, ale posłuszeństwa odmówił sprzęt. Torunianin dojechał na zdefektowanym motocyklu po 1 oczko. Gdyby wygrał, walczyłby w wyścigu dodatkowym z Okoniewskim i Buczkowskim...

Zawody pechowo zakończyły się dla Sławomira Musielaka (Kolejarz Rawicz) i Krzysztofa Jabłońskiego (Falubaz). Obaj tak zaciekle walczyli o 1 punkt w 14. biegu, że upadli na tor i z impetem uderzyli w bandę. Ten pierwszy trafił na badania do szpitala, z kolei reprezentant gospodarzy narzekał na ból w kostce. Do końca turnieju obaj już nie startowali.