3 lipca o godz. 19 wystąpi Bellezza Opera Trio, które wykona słynne arie na sopran, tenor i baryton. Bydgoskim akcentem imprezy będzie koncert Romualda Szałka - mistrza fletów podłużnych, który w tym roku obchodzi 30-lecie pracy artystycznej.
17 lipca dla miłośników twórczości Edith Piaf wystąpi Monika Węgiel, aktorka Teatru Powszechnego w Warszawie. Zaśpiewa piosenki z płyty „Carte blanche”. Tydzień później (24 lipca) melodie bałkańskie i nie tylko zagra Sokół Orkestar.
Lipcowe koncerty zamknie występ Piotra Nowaka. Młody, 23-letni, stypendysta miasta Bydgoszczy, jest laureatem 44. Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina i zagra nie tylko utwory wybitnego polskiego kompozytora.
7 sierpnia „Jazz ze smyczkami” zagra Atom String Quartet. Kolejny niedzielny wieczór (14 sierpnia) umilą piosenki Franka Sinatry w wykonaniu Natalii Świerczyńskiej - finalistki popularnego programu „The Voice of Poland”.
W programie „Rzeki Muzyki” nie zabraknie także koncertu najstarszego polskiego zespołu grającego jazz tradycyjny - Jazz Band Ball Orchestra.
Wystąpi on z amerykańskim jazzmanem Stanleyem Breckenridgem, który śpiewał i grał z Nancy Sinatrą. Na zakończenie tego dwumiesięcznego maratonu muzycznego (28 sierpnia) swój recitalowy koncert zagra duet rodzinny Andrzej Sikorowski (lider zespołu Pod Budą) i Maja Sikorowska. Wszystkie koncerty są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych.
Niedawno pisaliśmy o konflikcie między Dominiką i Waldemarem Matuszakami a Urzędem Miasta Bydgoszczy. Ich firma PHU MAT nie będzie już organizowała koncertów „Rzeka Muzyki”.
Matuszakowie czują się oszukani przez miasto. Chodzi głównie o autorstwo pomysłu „Rzeka Muzyki”. Zarzucają przywłaszczenie przez miasto ich autorskiego pomysłu. Ratusz twierdzi, że to miasto wpadło w 2013 r. na pomysł letnich koncertów na wodzie, a znak słowno-graficzny „Rzeka Muzyki”, którego autorem jest pracownik urzędu, został zarejestrowany w urzędzie patentowym.