https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WSG w Bydgoszczy zaprasza do wysłuchania wykładów o polskiej kulturze i nauczaniu języka polskiego

Paweł Kaniak
Wykładów można posłuchać online na kanale YouTube Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy
Wykładów można posłuchać online na kanale YouTube Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy freepik.com
O co tyle krzyku z feminatywami? Jak formy gramatyczne w polszczyźnie Ukraińców rzutują na pomyślność przebiegu komunikacji z Polakami? Osobliwe muzea jako czynnik podnoszący atrakcyjność nauczania kultury i języka polskiego. To przykłady wykładów, których można bezpłatnie posłuchać na kanale YouTube Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. W dniach 9-11 grudnia trwa międzynarodowa konferencja naukowa "Obecność kultury polskiej w procesie nauczania języka polskiego jako obcego, odziedziczonego i drugiego - najnowsze trendy w glottodydaktyce polonistycznej".

"Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury i Języka Polskiego Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Projekt został wyróżniony dofinansowaniem przyznanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Instytut Rozwoju Języka Polskiego. Konferencja skierowana jest do szerokiego grona zajmującego się nauczaniem języka polskiego w różnych środowiskach, w tym wielojęzycznych i wielokulturowych. Oprócz specjalistów z Polski, zaprosiliśmy także do udziału nauczycieli języka polskiego za granicą, między innymi z ośrodków skupionych wokół polskiej mniejszości i Polonii z takich krajów jak Litwa, Łotwa, Ukraina, Gruzja i Uzbekistan" - zapowiada Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy na swoim kanale w serwisie YouTube.

Feminatywy, filmy, komiksy, alkohol i inne używki to między innymi tematy wystąpień podczas trzydniowej (9-11 grudnia 2024) międzynarodowej konferencji w Bydgoszczy dotyczącej polskiej kultury i polskiego języka. Konferencja pozwoli poznać znaczenie języka jako elementu tożsamości narodowej i kulturowej. Będzie można odkryć, jak trudne tematy wpływają na postrzeganie polskiej kultury i zrozumieć, jakie znaczenie mają stereotypy w nauczaniu języka.

Wszystkich wykładów można słuchać na kanale YouTube WSG:

Wydarzeniu towarzyszy koncert muzyki polskiej. 10 grudnia wystąpią wokaliści: EmFlow i Zazaya oraz pianista MarchY. Zagrają i zaśpiewają m.in. takie szlagiery jak: "Remedium" Maryli Rodowicz, "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej, "Byłaś serca biciem" Andrzeja Zauchy, "Kocham Wolność" Chłopców z Placu Broni, "Kołysanka" Perfectu, "Szary świat" Sanah i Kwiatu Jabłoni, trochę świątecznych piosenek i kolęd oraz wiele, wiele innych. Początek o godz. 19.00.

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się tutaj. Udział w konferencji jest bezpłatny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski