Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

We wrześniu Salon Maturzystów Perspektywy znów zawita do Bydgoszczy

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
Przed rokiem Salon Maturzystów Perspektywy gościł już na Politechnice Bydgoskiej. Wtedy wydarzenie trwało jeden dzień, teraz będą to dwa dni (28-29 września).
Przed rokiem Salon Maturzystów Perspektywy gościł już na Politechnice Bydgoskiej. Wtedy wydarzenie trwało jeden dzień, teraz będą to dwa dni (28-29 września). Tomasz Czachorowski
Salon Maturzystów Perspektywy 2023 ruszył w Polskę. Łącznie we wrześniu odwiedzi 14 polskich miast. Jednym z ostatnich przystanków na jego trasie 28-29 września będzie Bydgoszcz.

To już 17. edycja Salonu Maturzystów Perspektywy. W tym roku inauguracja tej ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej nastąpiła 5 września w Lublinie. Ogółem odbędzie się w jej ramach 14 spotkań. Zaplanowano je od 5 do 29 września w największych ośrodkach akademickich kraju.

Poza Lublinem wydarzenie zawita, m.in., do Białegostoku, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Olsztyna czy Poznania. W Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Salon Maturzystów odbędzie się - wzorem ubiegłego roku - na Politechnice Bydgoskiej (28-29 września). W tym samym terminie także w Rzeszowie. I będzie to finał tegorocznej edycji.

Tu matura spotyka się ze studiami

Zgodnie z hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami” celem odwiedzających Salon będzie zdobycie informacji o maturze 2024 i wybraniu optymalnej ścieżki kariery.

- W programie będą, m.in., prezentacje oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025 z udziałem ich przedstawicieli - mówi Anna Wdowińska, koordynatorka Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy w Bydgoszczy. - Poza tym będzie można dowiedzieć się wszystkiego o maturze 2024 z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz przedmiotów dodatkowych. Planowane są spotkania ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej z maturzystami i nauczycielami na temat deklaracji maturalnych, terminów i ważnych kwestii związanych z egzaminami z przedmiotów obowiązkowych.

W ramach części targowej przedstawione zostaną nie tylko oferty uczelni, ale także szczegółowe wymogi rekrutacji na studia na rok akademicki 2024/2025. Nie zabraknie poradnictwa zawodowego i inspirujących spotkań dla osób wybierających kierunek studiów i uczelnię.

Od 8 września rejestracja na spotkania z ekspertami w Bydgoszczy

- Uczestnicy Salonu odbiorą też od „Perspektyw” gratisowo publikację, która od ponad 30 lat pomaga kandydatom w wyborze kierunku studiów i uczelni, czyli „Informator dla Maturzystów 2024” - aktualny przewodnik na drodze od matury ku wymarzonym studiom - mówi Anna Wdowińska.

Można w nim znaleźć nie tylko niezbędne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w Formule 2023 - np. harmonogram czy porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023, Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o szczegółowych zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie w Polsce na rok akademicki 2024/2025.

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 adresowany jest do maturzystów, którzy w 2024 przystąpią do egzaminu dojrzałości, oraz ich młodszych koleżanek i kolegów ze szkół średnich. Odwiedzą go też nauczyciele, pedagodzy szkolni i doradcy edukacyjno-zawodowi.

Rejestracja na spotkania z ekspertami podczas Kujawsko-Pomorskiego Salonu Maturzystów Perspektywy w Bydgoszczy rozpocznie się 8 września za pośrednictwem strony www.salonmaturzystow.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera