Dwie akcje zaplanowano we wtorek (8 kwietnia). Wydział Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum (Jagiellońska 15) organizuje akcję profilaktyki uzależnień skierowaną do uczniów szkół średnich „Czysty flow - życie bez nałogów” (aż do 11.04). W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mogli też zapoznać się ofertą studiów na wydziale oraz porozmawiać z ekspertami z Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA” i doradcami ds. profilaktyki i promocji zdrowia z K-P OW NFZ.
Tego samego dnia w godz. 12-14 spotkanie z seniorami. Tym razem NFZ przyjął zaproszenie na spotkanie organizowane przez Radę Osiedla Wyżyny. Eksperci udzielą informacji dotyczących leczenia uzdrowiskowego i zasad refundacji wyrobów medycznych.
Stałe akcje w środę i czwartek
W środę (9.04) już tradycyjna Środa z profilaktyką w siedzibie przy ul. Łomżyńskiej 33. Temat: Zadbaj o uśmiech. Gośćmi będą uczniowie SP 60 oraz Katarzyna Pyrzyńska, higienistka stomatologiczna z Przychodni Leśnej Promedica GP. Mowa będzie o profilaktyce zdrowia jamy ustnej i wpływie cukru na stan zdrowia zębów, będą też zajęcia instruktażowe na fantomie z zakresu higieny jamy ustnej.
W czwartek (10.04) NFZ zaprasza na kolejne spotkanie swoich przedstawicieli i partnerów medycznych w „Centrum Seniorów Dworcowa 3” w godz. 11-13. Prelegentem będzie mgr pielęgniarstwa Adrianna Dymarkowska, specjalizacja anestezjologia i intensywna opieka - ze Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela. Temat: Pierwsza pomoc bez tajemnic. Seniorzy będą mogli też skorzystać z badania poziomu glukozy we krwi i skontrolować swoje ciśnienie. Dostępne będzie także stanowisko edukacyjno-informacyjne NFZ.
Wiosenny piknik z PBŚ
W weekend (piątek, godz. 15-20 - sobota, godz. 12-20) odbędzie się IV Akademicki Jarmark Wielkanocny w Politechnice Bydgoskiej przy ul. Kaliskiego. Przy okazji - we współpracy K-P OW NFZ i Szpitala Klinicznego im. dr. E. Warmińskiego Politechniki Bydgoskiej - odbędzie się też "Wiosenny Piknik Zdrowia", podczas którego będzie można porozmawiać z ekspertami i zrobić darmowe badania.
