Walentynki w Bydgoszczy 2020. Zobacz, co będzie się działo! [kalendarz imprez]

Justyna Tota, Marta Mikołajska
Zabytkowa „czerwona eNka" będzie kursować na walentynkowej linii w sobotę (15 lutego) w godz. 10-16 na trasie Las Gdański - Rycerska Arkadiusz Wojtasiewicz
Z okazji walentynek w Bydgoszczy wyrazić można miłość do ekologii, zdrowia, muzyki, kina... Nie tylko na zakochanych czekają ławeczki w Myślęcinku oraz noc atrakcji i niespodzianek w pływalni na Kapuściskach. W sobotę będzie kursować walentynkowy tramwaj, a w niedzielę bydgoskie zoo zaprasza na Walentynkowy Dzień Kota.

Nie jedna, a dwie Ławeczki Zakochanych od 14 lutego stać będą w Myślęcinku w ramach projektu „Ławeczka”.
- Postanowiliśmy, że wygrawerujemy (nie tylko na oparciu) imiona wszystkich 220 par, które zostały wypisane pod naszym postem - poinformowała nas Paulina Klunder, menadżer projektu.

Przypomnijmy, z okazji walentynek zespół „Ławeczki” ogłosił akcję Ławeczka Zakochanych z grawerami imion zakochanych par, które do 9 lutego zostały wypisane pod postem zamieszczonym na oficjalnej stronie „Ławeczki” na Facebooku.

Internauci wskazali też miejsce, gdzie staną ławki - będzie to malowniczy zakątek Ogrodu Botanicznego w Myślęcinku - miejsce z widokiem na skałki i „Wodospad Zakochanych" - to tutaj przez najbliższe trzy miesiące dwie Ławeczki Zakochanych będą dostępne.

-Ławeczki Zakochanych stać będą do 14 maja. Tak, by wszyscy mieli szansę zrobić sobie na nich pamiątkowe zdjęcie – wyjaśnia menadżerka projektu „Ławeczka”, w ramach którego stawiane są także ławeczki charytatywne, jak np. Serce dla Julki (dostępna do kwietnia/maja).

Do Myślęcinka przychodzi sporo osób i pewnie jeszcze dużo par tam się pozna. Mamy nadzieję, że Ławeczki Zakochanych sprawią, że te spotkania będą jeszcze bardziej wyjątkowe.
Paulina Klunder, menadżer projektu „Ławeczka”

Ławeczki Zakochanych stać będą w Myślęcinku, bo to właśnie w największym parku w Polsce od maja 2019 roku posadawiane są eleganckie ławki z wygrawerowanymi logami firm. Przedsiębiorcy, płacąc abonament za swoją drewnianą ławeczkę (ekologiczną reklamę), wspierają inwestycje Myślęcinka i zapewniają tym samym wygodne oraz stylowe siedziska dla odwiedzających park.

Więcej o akcji Ławeczka Zakochanych pisaliśmy TUTAJ

Wielkie Ekoserce na Mostowej

Z kolei miasto proponuje ekologiczną akcję „Kocham Bydgoszcz, segreguję”.
W piątek (14 lutego) w godz. 12-14 w amfiteatrze przy ul. Mostowej stanie wielkie Ekoserce, w którym będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy uczestnik akcji otrzyma ekozestaw ułatwiający domową segregację śmieci. Jak ta akcja ma się do Święta Zakochanych?

- Każdy powinien dbać o otaczające go środowisko, tak jak dba się o drugą osobę. Dzięki prawidłowej segregacji śmieci troszczymy się o zdrowie i dobre samopoczucie zarówno swoje, jak i innych. Dzięki segregacji odpadów każdy z nas przyczynia się do działań recyklingowych i zmniejszenia liczby wysypisk śmieci. Jeśli segregujesz, pokazujesz, że Bydgoszcz jest dla Ciebie ważna! - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.

Na Starym Rynku - zadbaj o serce, przytul się do alpak

Miłość może mieć różny wymiar, także ten zdrowotno-profilkatyczny, o czym będzie można się przekonać 14 lutego podczas pikniku rodzinnego „Zakochaj się!” w godz. 17-20 na Starym Rynku, organizowanego przez UTP i Departament Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego.

W trakcie imprezy będzie promowany zdrowy styl życia - w szczególności zdrowe żywienie, aktywność fizyczna i inne działania mające na celu profilaktykę chorób sercowo-naczyniowych. Specjaliści będą też edukować na temat potrzeby przekazywania organów dla ratowania życia i dbania o nie, by służyły w zdrowiu jak najdłużej. Od godz. 17 jedną z atrakcji będą alpaki z Krainy Dolnej Wisły. Podczas pikniku na scenie odbywać się będą koncerty oraz konkursy z nagrodami. Wydarzenie na żywo będzie transmitowane w mediach społecznościowych.

Filmowe walentynki - w kinie i na strychu

Kto się czubi, ten się lubi - tak można by zapowiedzieć pierwszy z dwóch seansów, na które nie przez przypadek w piątkowy wieczór, 14 lutego, zaprasza Akademia Kinomana w Kinie Orzeł. Do świata bohaterów amerykańskiej komedii „Kiedy Harry poznał Sally” z 1989 r. wprowadzi dr Dominik Wierski - to o godz. 17. Drugi film to kino polskie „Dzieje grzechu”, będące ekranizacją powieści Żeromskiego - o godz. 20.15 seans poprzedzi wstęp prof. Piotra Zwierzchowskiego, bilety: 5 zł.

W walentynki Kino Orzeł ma też propozycję dla miłośników animacji: „Animore mio. To nie będzie romantyczny wieczór” o godz. 19.00, bilety: 5 zł.

Propozycję filmowych walentynek na klimatycznym strychu. Dla par, dla singli, dla przyjaciół... a przede wszystkim dla osób zakochanych w kinie ma Biblioteka Główna przy Starym Rynku 24. W ramach cyklu Projektor na ekranie zagoszczą znakomici aktorzy: Katharine Hepburn, Cary Grant i James Stewart w filmie George'a Cukora z roku 1940. Początek o godz. 18, wstęp wolny!

Całowanie się pod wodą

Propozycje na walentynki ma też pływalnia „Piąta Fala” na Kapuściskach, która zaprasza na „Noc Basenu” w godz. 19.00-2.00. Tym razem w klimacie walentynkowym. Jak zapowiada Agnieszka Adamczyk, kierownik basenu, od godz. 19 na zakochanych czekać będzie aqua aerobik, a godzinę później - nauka pływania z Power Swim.

Pary będą miały okazję wziąć udział w konkursach, jak np. całowanie pod wodą czy taniec z balonem. - Całości dopełni romantyczna oprawa. W wodzie będą pływały balony, a w tle zagra klimatyczna muzyka - mówi Agnieszka Adamowicz. - Oczywiście, zapraszamy także singli. To doskonała okazja, żeby znaleźć swoją „drugą połówkę".

Osoby niepełnoletnie mogą przyjść z rodzicami lub opiekunami. Ceny biletów bez zmian: 15 zł zapłacimy za bilet normalny, 10 zł - za ulgowy. Cena biletu dla seniorów i posiadaczy karty Bydgoska Rodzina 3+ to 7,50 zł.
Kolejne nocne pływanie będzie miało miejsce 21 czerwca w Noc Kupały.

Przeboje Nat King Cole’a wykonają a cappella

W piątkowy wieczór także propozycja dla melomanów - „Walentynki w filharmonii”, które wypełnią największe przeboje z repertuaru Nat King Cole’a. Piosenki jak, m.in. „When I fall in Love”, „Mona Lisa”, „Unforgettable” od serca wykona Affabre Concinui - The Polish Chamber Singers, czyli poznański zespół, śpiewający a cappella muzykę od renesansu po utwory współczesne. Zespołowi będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Początek o godz. 19, bilety: 70/80 zł i 50/60 zł (ulgowe). Bilety do nabycia na portalu www.bilety24.pl i kasie FP.

Co dzieci wiedzą o miłości? Zaimprowizują

Propozycję dla najmłodszych 14 lutego o godz. 17 mają improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania, którzy poproszą dzieci, by opowiedziały o swoich uczuciach - do babci, dziadka, rodziców, zwierzaka, kolegi z przedszkola czy wymyślonego przyjaciela. Na podstawie tych doświadczeń improwizatorzy stworzą opowieści, którą przeniosą wszystkich w magiczny świat. Mali widzowie aktywnie wezmą udział w tworzeniu bajki. Dobry humor dorosłym też jest gwarantowany. Bilety w cienie 15 zł od dziecka i 20 zł od dorosłego do nabycia pod linkiem
oraz na 30 minut przed wydarzeniem w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy (plac Kościeleckich 6).

Linia W jak walentynki

W sobotę (15 lutego) kursować będzie walentynkowy tramwaj - zabytkowa „czerwona eNka" na trasie Las Gdański - Rycerska. Pierwszy odjazd z Lasu Gdańskiego o 10.20, a z Rycerskiej o godz. 9.51. Pełny rozkład jazdy TUTAJ

Walentynkowy Dzień Kota w myślęcińskim zoo

W niedzielę (16 lutego) Myślęcinek zaprasza na Walentynkowy Dzień Kota. Początek o godzinie 11 w pawilonie Akwarium Terrarium. Co czeka odwiedzających?

W niedzielę (16 lutego) na Walentynkowy Dzień Kota zaprasza myślęcińskie zoo. W programie gra terenowa i zwiedzanie z przewodnikiem
W niedzielę (16 lutego) na Walentynkowy Dzień Kota zaprasza myślęcińskie zoo. W programie gra terenowa i zwiedzanie z przewodnikiem LPKiW Myślęcinek/nadesłane

- Pierwszym punktem programu będzie gra terenowa pt. „Śladem kocich pazurów”. Zabawa przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Trzeba będzie aktywnie rozwiązywać wyjątkowe zadania, poszukiwać śladów, obserwować zwierzęta, by odkryć tajemnice drapieżnych kotowatych. Gwarantujemy szybsze bicie serca! O godz. 12.30 natomiast rozpocznie się spacer z przewodnikiem pod hasłem „Poznaj nasze koty”. Uczestnicy obejrzą kocich mieszkańców bydgoskiego Ogrodu Zoologicznego. Spojrzą w wyjątkowe oczy pumy, spróbują dostrzec panterę śnieżną, dowiedzą się, w co się bawi tygrys, posłuchają, jak spędzają walentynki rysie, a jak żbiki. Zbiórka przy wybiegu niedźwiedzi - informuje Sandra Tyczyno, rzecznik LPKiW Myślęcinek.

By wziąć udział w wydarzeniu, należy kupić bilet wstępu w cenie: 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Księżniczka i pocztówki miłosne w walentynkowy weekend w operze

W walentynkowy weekend (14, 15 i 16 lutego) na scenie Opery Nova prezentowana jest „Księżniczka czardasza” - jedna z najlepszych produkcji Opery Nova poprzedniej dekady, genialnie wyreżyserowana, z komediowymi gagami rodem z filmu.

- Akcja sceniczna dzieje się w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są m.in. sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Prawdziwy teatr emocji. A muzyka? To największe osiągnięcie kompozytorskie Kálmána: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki z variété, Nie szukaj szczęścia za górami, za lasami, W rytm walczyka… - to zna każdy mieszkaniec Europy - rekomenduje Ewa Chałat z Opery Nova.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak. W roli tytułowej kolejno: Darina Gapicz i Dorota Sobczak. Jako książę Edwin: Łukasz Gaj i Adam Zdunikowski, wierny przyjaciel, Toni: Szymon Rona i Jakub Zarębski, hrabianka Anastazja: Marta Ustyniak-Babińska i Dorota Nowak. W roli starego księcia: Ryszard Smęda.

„Księżniczka czardasza” niezmiennie od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników opery, zdecydowana większość biletów została już zakupiona, ale na każdy wieczór można nabyć „wejściówkę”.

- Ponieważ spektakle przypadają w walentynkowy weekend Opera Nova zaprasza do obejrzenia wystawy archiwalnych „pocztówek miłosnych” pn. #LOVEPME., powiększonych i wydrukowanych w formie plakatów. Ekspozycja prezentowana jest dzięki uprzejmości kolekcjonera Mariana Sołobodowskiego i nieprzypadkowo wpisuje się w termin imienin św. Walentego, patrona zakochanych - dodaje Ewa Chałat.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Spod Ekranu. 365 recenzja wideo

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3