https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W najbliższy weekend Ster na Bydgoszcz, w każdą niedzielę wakacji Rzeka Muzyki. Poznaj program imprez

Jarosław Więcławski
Tak zabawa wyglądała podczas ubiegłorocznej edycji Steru na Bydgoszcz.
Tak zabawa wyglądała podczas ubiegłorocznej edycji Steru na Bydgoszcz. Arkadiusz Wojtasiewicz
W sobotę i niedzielę (17-18 czerwca) odbędzie się kolejna edycja organizowanego od 2008 roku festiwalu Ster na Bydgoszcz. W niedzielę 2 lipca wystartuje z kolei Rzeka Muzyki, która wyjątkowo odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.

– Ster na Bydgoszcz w tym roku pierwszy raz był zagrożony ze względu na sytuację finansową samorządów. Od początku prezydent Rafał Bruski wskazywał mi i Biuru Promocji, abyśmy działali tak, aby to wydarzenie odbyło się choćby w ograniczonym zakresie – powiedział Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Impreza w tym roku potrwa 2 dni. Do programu Steru powraca parada jednostek pływających na Brdzie, która rozpocznie się w sobotę o 17 spod śluzy miejskiej i prowadzić będzie do wysokości Mostu Esperanto i hali Immobile Łuczniczka.

To będzie święto wodniaków, mocno nakierowane na wszystkie możliwe atrakcje związane z wodą. Część imprezowo-rozrywkowa została troszeczkę ograniczona. Ciekawostką będą spotkania z podróżnikami, żeglarzami – dodał. W niedzielę w godz. 16-19 w Młynach Rotherach zaplanowano spotkanie autorskie z kpt. Katarzyną Domańską, kpt. Januszem Kowalem i Rafałem Bruskim pt. „Z pokładu żaglowca”.

– Czas narzekania kończymy, wchodzimy w czas weekendowej zabawy w trakcie Steru na Bydgoszcz. Nie wracajmy już, przynajmniej w ten najbliższy weekend, do problemów finansowych. Korzystajmy z tego, jakim jesteśmy pięknym miastem nad wodą – zachęca Michał Sztybel.

– W weekend plaża zmieni się w wyspę trochę hawajską, trochę piracką, z palmami, parasolami, leżakami, będzie można wypoczywać i korzystać z licznych atrakcji, a będzie się działo bardzo dużo – zapewnił Łukasz Krupa, dyrektor Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. Przystanek Plaża – strefa relaksu i rekreacji wodnej otwarta będzie w oba dni od 12 do 20. W sobotę o godz. 14 na Młynówce z mostu Klenczona wystartuje Charytatywny Wyścig Kaczek organizowany przez Klub Rotary Bydgoszcz Stare Miasto, a w niedzielę o 15 na Brdzie Wielki wyścig butelkowy.

W programie nie zapomniano o najmłodszych – pojawi się strefa animacji i zabaw dla dzieci. Przygotowano warsztaty i pokazy hip-hop, a także dyskotekę pod gwiazdami – w sobotę gości od 22 do 23:30 będą bawili Hazel & Dave Bo Sax Attack. W godz. 14-17 zaplanowano dwie terenowe gry miejskie – Poszukiwacze skarbu (sobota) i Eko na plaży (niedziela). Na scenie festiwalowej będzie można zobaczyć i usłyszeć:

  • Klang – piosenkę żeglarska i szanty dla dużych oraz małych – sobota 15-17
  • Własny Port – sobota 18:30-19:30,
  • Nierobbers – sobota 20-21,
  • Morskie Opowieści – spektakl Teatru Katarynka – niedziela 14-15,
  • Flash Creep – niedziela 16:30-18
  • Cztery Refy 18-19:30.

Po drugiej stronie rzeki

Rzeka Muzyki w tym roku z uwagi na trwające prace przy budowie IV kręgu Opery Nova odbędzie się na Wyspie Młyńskiej. – Może będzie to w nieco luźniejszej atmosferze, bardziej piknikowej formie, co nie znaczy, że będziemy odbiegać od tego, o co zawsze dbamy przy organizacji naszego wydarzenia, czyli od wysokiego poziomu artystycznego i zróżnicowania oferty, aby każdy z mieszkańców mógł wybrać odpowiedni dla siebie repertuar – uważa Łukasz Krupa.

Tegoroczna edycja Rzeki Muzyki składać się będzie z 9 koncertów. W kolejne niedziele wakacji zagrają i zaśpiewają:

  • 2 lipca – Trebunie-Tutki,
  • 9 lipca – Duet Bolewski & Tubis z koncertem Obywatel Jazz poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego,
  • 16 lipca – Monika Borzym z koncertem Back to The Garden – interpretacjami piosenek Joni Mitchell,
  • 23 lipca – Sasha Strunin z koncertem The Best of James Bond,
  • 30 lipca – Baranovski,
  • 6 sierpnia – Marta Król i Paweł Tomaszewski z muzykami – koncert Tribute to The Police,
  • 13 sierpnia – Chór Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares,
  • 20 sierpnia – Zbigniew Zamachowski,
  • 27 sierpnia – Soliści Jacek Borkowski, Michał Romanowski i Milena Lange z muzykami – koncert z piosenkami Sinatry, Presleya i ich muzycznych przyjaciół.

Rzeka Muzyki wpisuje się fantastycznie w nasze miasto. Cieszymy się, że w tym roku będziemy uczestnikami tego wspaniałego wydarzenia – stwierdziła Katarzyna Czarny, prezes Chóru Bydgoskiej Izby Lekarskiej Medici Cantares. Grupa zaprezentuje utwory z repertuaru m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Maryli Rodowicz, Coldplay i Queen.

Zobacz wideo: Drums Fusion w Bydgoszczy

od 16 lat
Wideo
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski