https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szef amerykańskiej dyplomacji przyleci do Polski. Spotka się z szefem polskiego MSZ

Hubert Rabiega
Opracowanie:
Sekretarz Stanu USA Antony Blinken.
Sekretarz Stanu USA Antony Blinken. Fot. European Commission, licencja CC-BY-SA 3.0
Sekretarz Stanu USA Antony Blinken spotka się w sobotę w Rzeszowie z ministrem spraw zagranicznych Polski Zbigniewem Rauem.

O planowanej wizycie sekretarza Blinkena w Polsce napisał w środę rzecznik prasowy polskiego MSZ, Łukasz Jasina. "Więcej informacji wkrótce" - napisał rzecznik.

We wtorek Antony Blinken przemawiał podczas 49. sesji Rady Praw Człowieka ONZ, gdzie zwrócił uwagę na rosyjskie zbrodnie dokonywane na Ukrainie.

- Naruszenia i pogwałcenia praw człowieka i międzynarodowego prawa humanitarnego nasilają się z każdą godziną. Rosjanie uderzają w szkoły, szpitale, budynki mieszkalne. Niszczą infrastrukturę krytyczną, która daje milionom ludzi na Ukrainie dostęp do wody pitnej, gazu czy prądu - mówił Blinken. - Musimy w sposób zdecydowany, jednoznaczny potępić próbę podjętą przez Rosję, by obalić demokratyczny rząd i dokonać przemocy na prawach człowieka i międzynarodowym prawie humanitarnym - dodał.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski