- W dobie wielkiej popularności wydarzeń świetlnych odnosimy wrażenie, że często ich masowy charakter zagłusza artystyczny potencjał, jaki niosą ze sobą sztuki audiowizualne. Dlatego postanowiliśmy stworzyć wystawę, która odchodzi o formuły "imprezy". Łącząc Sztukę Młodych Twórców z walorami szeroko docenianej Wyspy Młyńskiej, chcemy przywrócić kombinacji światła i dźwięku jej kojący, refleksyjny ton. O odpowiedni klimat i wrażenia zadbali młodzi artyści specjalizujący się w sztukach audiowizualnych, rzeźbiarstwie i malarstwie, którzy zaprezentują swoje umiejętności i dadzą wyraz możliwościom, jakie współcześnie daje sztuce technologia - informuje Fundacja Kultury Pozytywka.
Za integrację wszystkich elementów instalacji (która stanowi spójną całość zbudowaną z elementów dźwięku, form i światła) odpowiada poznański kolektyw Lumen Art - twórcy wykorzystujący potencjał laserów. Działają w Polsce i za granicą, współtworząc oprawę wydarzeń takich jak festiwale czy wystawy. Ich instalacje audiowizualne tylko w tym roku rozświetliły m.in. Wisłoujście, Summer Contrast Festival, LAS Festival czy HIVE Festival (Niemcy). Ich twórczość to hipnotyzująca kombinacja światła i dźwięku, która w przypadku nadchodzącej wystawy oparta będzie o skojarzenia, jakie niesie ze sobą woda.
Wystawę świetlną można było oglądać w piątek. Kolejna okazja będzie w sobotę (30 września) w godzinach 19.00-22.00. Przez cały weekend na Wyspie Młyńskiej otwarty jest także także Mirror Cube, czyli konstrukcja inspirowana sztuką immersyjną. Wnętrze Mirror Cube to tzw. infinity room, zbudowany z odbijających się w sobie nawzajem luster i dający poczucie nieskończoności. Mirror Cube można zwiedzać do godziny 17.00 w niedzielę (1 października).
Wstęp na wystawę jest wolny; bilety obowiązują do Mirror Cube.
